לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

כל אחד יכול לעשות קרקרים חיים!

העיקרון הוא מאוד פשוט, אבל אני מודה. זה פשוט רק אחרי שמתרגלים להשרות ולהנביט דברים. בכל אופן, הכי פשוט להתחיל מזרעי פשתן. אחרי שש שעות במים הזרעים הללו הופכים לדבק מעולה וגם למקור תזונתי משובח. לתוך זרעי הפשתן המוקפים בחומר שהיה קודם מים ועכשיו הוא דבק אפשר לזרוק כל מה שאוהבים: עגבניות, בצל, שום, תבלינים, ירקות אחרים (מרוסקים או קצוצים דק), זרעי חמניה או דלעת (אחרי השרייה של שש שעות לפחות), שומשום (שממש חשוב להשרות ואף להנביט!), ועוד ועוד כיד הדמיון והטעם.

מורחים את העיסה על משטח בלתי נדבק כמו סיליקון או פלסטיק, מייבשים כ-12 שעות בשמש או בתנור ייבוש, הופכים ומקלפים את משטח הפלסטיק ומייבשים עד שזה יבש לגמרי. אם חרצנו חריצים אז אפשר לשבור לריבועים יפים ואם לא אפשר לשבור את זה "פרא"!

הקרקרים הללו יחזיקו שבועות רבים במיכל סגור במקרקר, ואף בחוץ יחזיקו מעמד לאורך זמן אם כי ייתכן שיספגו לחות מהאוויר ויתרככו במעט. כמו פירות יבשים הם אידיאליים כמזון חירום בזמן שאנו מרחיקים ממטפח המבטחים שלנו וגם משמשים ככיבוד המעשיר את התזונה ואת השיחה.

כל אחד יכול להפסיק להטריד פרות - חלב קשיו

חלב קשיו הוא טעים ומפנק, וקל ביותר להפוך אותו ליוגורט או שמנת. מבחינת בריאות השקדים עדיפים על קשיו, אבל אותם אשאיר לאחר כך בגלל שאותם צריך לקלף... קשיו הוא הכי קל לטיפול, וכל מה שעושים איתו טעים להפליא.

העיקרון:
משרים את הקשיו במים לשש שעות, מערבלים בבלנדר ומסננים - זהו!

הפרטים הקטנים, מוסברים בתמונות...

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196