לתרום לעץ כאן
עמית ועידן - חברים טובים
  ‎ דף בית > החברות והחברים של העץ

קמפיין מ' חוזר

חבר קהילה יקר תורם תרומה משמעותית לעץ, מול תורמים חדשים. "תורמים"?? אנחנו לא אוהבים את המילה הזו, שמנציחה את יחסי הכוחות בין מי שיש להם ומי שאין להם - כסף. מ' מגיע לסדנאות ולקורסים שלנו, הוא חבר קהילה ומכיר אותנו כבר שנים, הוא לא איזה דוד מסתורי מאמריקה. דווקא כיוון שכולם מכירים אותו, הוא מעדיף שלא יידעו מי זה מ'. וה"תורמים" שמולו? כל מי שמצטרפת כחברה, בעצם אומרת: אני מוכנה לעשות דברים אחרת! אני רוצה להיות חלק מזה - חלק מתרבות חדשה, שבה אין "יחסי כוחות", אבל יש הרבה יחסים, והרבה התייחסות. אנשי העץ מתייצבים לצידו של כל מי שרוצה לשנות.

אז על מה מדובר?

אנו נרגשות לקראת מימוש חזון האואזיס האקולוגי. למעשה, כבר התחלנו לארח יותר. הצעד הבא יהיה ייפוי הדירה והתאמתהּ לייעודהּ זה.

מ', חבר של העץ, נרתם שוב לעזור לממן את הדבר. בדומה לַשנה שעברה, גלגולו הקודם של הקמפיין, שנועד לאפשר תשלום שכר־הדירה בִתקופה של קושי כלכלי בעץ, הקמפיין פועל כך:
רק חברים חדשים, כלומר, מי שלא שילם חברות עד עכשיו.
-- מ' ישווה כל תשלום חברות של 500 ש"ח ומעלה. כלומר, אם בחרת לשלם דמי חברות בסכום המומלץ של 60 לחודש (720 לשנה) - מ' ייתן בחדווה את אותו הסכום!
-- אנחנו נמשיך עד שהקהילה תגייס 12 אלף ש"ח, ו-מ' ישווה בעוד 12 אלף ש"ח - סה"כ 24 אלף ש"ח, שיאפשרו לנו לשפר את הדירה האקולוגית, להתאים אותה עוד יותר לשימוש הקהילה ולאירוח!

תמיר בורשטיין נבו

תמיר הוא איש עסקים, שעסק שנים רבות בעסקי האלכוהול. יותר ויותר הבין, שהוא יזם.

לפני שנתיים וחצי, כחלק מתהליך של התפתחות רוחנית, הבין, שהִגּיע הזמן לצאת מן המרוֹץ, וּמכר את עסקיו.

בשלב זה החל בחיפוש,

ברק בן חנן

כשהופיע ברק בן חנן עם חיוכו הכובש בִשמי הגינה הקהילתית במעוז אביב, שכונת מגוריו, הִרגשנו תוספת תנופה משמעותית וזכינו בעוד ראש, לב וידיים, שחושבות, מרגישות ועושות פרמקלצ'ר.

חדור התלהבות וחמוש בידע טרי מקורס פרמקלצ'ר אצל יהונתן תפוחי, מצא בגינה כר נרחב ליישום הדברים והתמסר לכך, תוך שהוא מביא משלו וּמקפיד להיות סקרן וְללמוד ממי שאפשר וּבכל תחום. עד מהרה הפך לאַחד המובילים בטיפוח הגינה.

ערך מוסף מיוחד מביא ברק לִקהילת הגינה והשכונה בִדמות הג'ם סשן החודשי, שהוא יוזם וּמארגן בגינה ואף משתתף בו עם הסקסופון וההומור שלו.

אין פלא, שנוצר עד מהרה חיבור בין ברק לבין עץבעיר, וּברק היה מעורב בהנחיית המחזור השביעי של הקורס לשינוי עירוני ברוח הפרמקלצ'ר. כמו-כן, היה שותף בַהֲקמת "אוהל הכֵּן" במסגרת המאהל בִשׂדרות רוטשילד בקיץ 2011 ואף הקים אוהל כן בגינת מעוז אביב.

עשייה נרחבת זוֹ אינה שמורה רק לִשעות פנאי, אלא ממלאת מקום גדל והולך בחייו. בהדרגה מפתח ברק את העיסוק באקולוגיה כִמְקור פרנסה נוסף וַחֲלופי לַעֲבודתו בהייטק, המצטמצמת בהיקפהּ. לשם כך הקים ברק יחד עם מליסה בלום ועידית לב רן את חברת "דרך היער", עסק חברתי לתכנון, יישום וחינוך פרמקלצ'ר (גם בפייסבוק).

כמו-כן, לא הסתפק בקורס הפרמקלצ'ר, וכיום הוא לומד לדיפלומה.

ברק מעורב בפעילות לַהֲפיכת מעוז אביב לִשכונה מקיימת וּמקדם את הקיימות בביה"ס ונצואלה שבשכונה.

אלון

אחותי אהובתי, מורה ליוגא (עלה ליומולדת)

אומרים שככל שאנחנו יותר קרובים, זה נהייה יותר קשה. זה נכון. הכי קשה לנו להיות מי שאנחנו מול המעגל המשפחתי, ולהתמודד שם, במגרש הביתי, עם כל אי הבנה הכי קטנה, כל אי הסכמה עם הדרך שבה בחרנו.

לכן אני מרגישה בת מזל אמיתית של ממש שיש לי אחות כמו אחותי מיכל. מיכל הגיעה לעולם שמונה שנים אחרי ובמשך שנים רבות לא הבנתי איזה מתנה קיבלתי. אני הייתי בדרכי, היא בדרכה, והמעגל המשפחתי לא היה מקום נוח, מקום של קבלה. אבל משהו בתוך שתינו חיפש את המקום הזה של האיחוד.

אני מצאתי אותו דרך האקולוגיה ומיכל מצאה אותו דרך היוגה, והנה התאחדו דרכינו ואין שימחה גדולה מזו! היא עושה מספיק אקולוגיה ואני עושה מספיק יוגה כך שנוצר לנו מרחב משותף, והכי כיף זה כשאנחנו עושות את זה ביחד – היא מלמדת אותי יוגא (ככה היא אוהבת, כמו שכתבו את זה פעם) ואני מספרת לה על הגילויים האקולוגיים האחרונים שלי.

אז יש לי יומולדת, ואין לי בכלל ספק מהי המתנה הכי גדולה שקיבלתי, ועוד מההורים שלי, שכבר נואשו מזמן מלנסות לקנות לי מתנות! : )

החדשות האחרונות הן שהמתנה שלי מתאמנת בלהיות מורה ליוגא. אני מקבלת ממנה שיעורים מענגים כבר שנה וסוף סוף היא מרשה לי לספר ולהזמין אתכם לשיעורים איתה – אצלי בסלון! (או אצלכם, או אצלה – איך שנוח).

השיעור הוא פרטי ומשלב שיחת היכרות, תירגול עדין ועמוק, מגע, ואם הוא מתקיים אצלי, אז כמובן פינוק מהמיטפח לסיום. כל זה ב-30 שקלים (ואתם יכולים להוסיף תשורה לעץ), אפשר לקבוע עם מיכל לימי ראשון, שני או שישי בבוקר, כאן, או אצלה בבית בבקרים אחרים, פשוט תתקשרו אליה: 03-544-6929. היא תגיע למסיבה האקולוגית הקרובה, אם בא לכם כבר לדבר איתה על יוגא ועל איזה ילדה מעצבנת הייתי לפני שהתחברתי לעניינים.

גל גולן, המגדלור - בית לריפוי והכוונה

אנחנו שטים לנו בים של רגשות סוערים, תמורות כלכליות, מחשבות מפותלות ומציאויות מפתיעות, ומבקשים לנו איזה מגדל של אור שיעמוד איתן במקומו וייתן לנו כיוון. כל אחד מוצא את המגדלור שלו מתישהו בחיים ומתחיל להיעזר בו בשביל להתכוונן. חברים, ספרים, מטפלים שונים, יכולים לאייש את המגדל שלנו בתקופות שונות, בהתאם למקום שלנו בים החיים. כל פעם כשנדמה שהחושך גובר, מופיעה לה שוב קרן האור ומזכירה לנו את הדרך שבחרנו. כל פעם שאנחנו בסכנת טביעה, המגדלור מראה לנו את הדרך לחוף מבטחים.

בשנתיים האחרונות, גל היא מגדל האור שלי.

פעם בשבוע, על הספה, אני שופכת את אשר על ליבי, וגל, כמו מטפלת טובה, מקשיבה ומייעצת. ואז היא אומרת: "טוב, שנעבוד?", אני סותמת את הפה, נשכבת על מיטת הטיפולים, עוצמת עיניים, ומוסרת את עצמי לעבודה - אז קורה הקסם שהרבה יותר קשה לתאר במילים.

גל משתמשת בקצות אצבעותיה, בקול המדהים שלה, ובקריסטלים, ומזרימה אלי תדרים ממימדים אחרים. ממגדל מכוונן היא הופכת למגדל תקשורת, תחנת הממסר הפרטית שלי, שקולטת בשבילי מסרים ומעבירה אותם אלי בשפה שהגוף שלי מבין.

הראש לא מבין. כמה נגיעות, מילים מתנגנות, נשימות, מנוחה של עשר דקות, ואז עוד שיחת קצרה. מה קורה שם? אני לא יודעת להסביר, אבל אני יכולה לספר על תובנות נפשיות, מחשבתיות וגופניות שמגיעות אלי בעקבות הטיפול, ואפילו על תופעות פיזיות ברורות, כמו גמישות מפתיעה שמופיעה למחרת הטיפול בזמן היוגה, או ערפול שנמשך לפעמים יומיים בעקבות טיפול אינטנסיבי במיוחד.

גל מתמסרת עכשיו לקלינקה שלה, ובונה אותה בביתה אשר בשכונת התקווה. אני ממליצה לחברים של העץ לא לחכות שהקלינקה תהייה מתוקתקת, ופשוט להתחיל טיפול, אם אתם במחסור כלשהו של אור מכוון.

תתקשרו אליה: 077-214-4556

טיפול היכרות ראשון יעלה 180 ש"ח לחברים של העץ, ואחריו כדאי להירשם לתהליך. מהניסיון שלי (גם בשיטות אחרות) לתהליכים יש השפעה מעמיקה. יותר שווה : )

-- תמי

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196