לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

למה אני כל כך אוהבת את אורי מאיר צ'יזיק?

השבוע שוב ישבנו בטעם הדובדבן. יש משהו מעורר ומפקס באוכל נאה. הפעם על הדוכן ניצח שי דוידוויץ', האקטיביסט הבלתי נלאה שדברים כמו טיגון מעלים לו את הטמפרטורה. לאחרונה שי קנה לעצמו את הספר שאנחנו מוכרים בעץ בשמחה, "צמחי בר למאכל". בספר אורי נותן מתכונים שמרגיזים את שי ואותי מאוד מאוד, ואני גם לא מתה על העיצוב שלו, ובכל זאת הענקתי עותק שלו להורים שלי לפני פסח האחרון, וזה לגמרי הרחיב לי את הלב.

ובגלל זה אני אוהבת את אורי. בגלל שהוא גשר מופלא בין אנשים כמו שי ואנוכי לבין אנשים כמו אמא ואבא שלי. וזה בלי להזכיר כמה למדתי ממנו בשני הקורסים הנהדרים שלו, שהוא מעביר בעץ. אני נהנית להמליץ על הקורסים לאנשים משני העולמות, כי אני יודעת שהם מתאימים לכל מי שתזונה מעניינת אותו, בין אם הוא אוכל בשר או טבעונאי - וזה מה שגדול באורי.

אמא ואבא שלי הם זוג אנשים מקסימים. הם לא רואים עצמם כאקולוגיים ולא מרגישים אפילו צל של רגשות אשמה בקשר לזה. הם אף פעם לא מתנצלים על החמאה שהם מטגנים ועל השמנת והסוכר הלבן שהם שופכים בכל הזדמנות אל תוך האוכל שהם מגישים לנו. הם זורקים את הזבל שלהם לפח של העירייה ואוכלים בשר כמעט כל יום. איכס! אולי כדאי לי לבחור הורים אחרים?

אז זהו, שלא. יש המשך...

אורי מאיר צ'יזיק

אורי מוכר לנו כאורים ותומים בִתחום התזונה (הגזמנו...?) זה מספר שנים, וּבשנה האחרונה החל לקיים מספר פעילויות כאן, בעץ. אורי נולד באנגליה, עלה ארצה בגיל צעיר וגדל במעלות תרשיחא, שטבלה אז בטבע יותר מאשר כיום, ואמנם הוא אהב טבע, אך לא היה מחובר אליו בִמיוחד.

אורי עסק בחינוך והחל להתעסק בבישול בבית. העיסוק באוכל התחדד במהלך שהות של שנתיים בארה"ב. אורי וטלי, בת-זוגו, הִכירו שם אנשים בתחום, הם עבדו בחווה אורגנית בהרי הרוקי עם 160 דונם של פירות, ואורי היה מנהל עבודה והתמחה בשיטות השקיה בַהֲצפה.

כשחזר מארה"ב, הוציא תעודה בייעוץ תזונתי וּמאז, כ-8-7 שנים הוא עוסק בִתזונה. מתוך העיסוק בַמקום וּבַמזון הִגּיע אל צמחי הבר וְלַתזונה וְלָרפואה המקומיות. לשם כך היה עליו ללמוד ערְבית. הוא רואה את עיסוקו זה כתיקון לחוסר בִיסוד האדמה.

אורי לא גר מעולם זמן ממושך בִסביבה עירונית של ממש. זה שנה וחצי אורי וטלי גרים בקיבוץ נווה איתן שבעמק בית שאן, לשם הִגּיעו בעקבות קשרים משפחתיים של טלי. הם חברים בִקבוצה של 23 משפחות של חינוך ביתי.

טלי עבדה אִתּו מההתחלה. היא עזרה בחשיבה, בעריכה, בִכתיבה באינטרנט וּבקבלת החלטות. גם כיום היא מסייעת בכל אלה וּמתמקדת בגידול הילדות.

אורי הוא בעל תואר שני בהיסטוריה של שימור המזון המקומי. בימים אלה הוא עומד לקראת השלמת הדוקטורט, שצמח מהעיסוק באוכל וּבָרפואה המקומית. תוך-כדי-כך כתב את הספר "צמחי בר למאכל", שנמכר כבר באלפי עותקים וּמוצע לִמכירה גם בחנות של עץבעיר.

אורי מעביר כאן את הקורסים "מה זה עושה בצלחת שלי", שיחות על מזון, רפואה והיסטוריה, וג'אווהר, העוסק ברפואה התזונתית הערְבית העתיקה. כמו-כן, מדי פעם הוא משתמש בסלון האקולוגי לִפגישות עם מטופליו.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196