לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

למה עץבעיר צריך חברים?

לפני שנתיים נטעתי עץ. הייתי חייבת לעזוב את כל מה שעשיתי ולספר לכל העולם על החיים שגיליתי שניתן לחיות בעיר. רציתי להמשיך ללמוד, לגלות מי הם החברים שלי למסע כאן בתל אביב, ליצור מקום שבו נוכל להיפגש, להחליף מידע ודעות וליצור יחד נורמה חדשה להתנהלות בעיר הגדולה.

בדיוק באותו הרגע, כמו במקרה, נחת עלי סכום כסף (קומפוסט!) שאפשר לי להקדיש את עצמי לעץ למשך שנה - וכך עשיתי בלי לחשוב פעמיים. בניתי אתר, אנשים ("גננים") הצטרפו לכתיבה ולפעילות והחזון הלך וגילה את עצמו והתממש. התחילו להגיע הזמנות להרצאות והתחלתי לתת סדנאות על אקולוגיה עירונית ותזונה מתחשבת וקומפוסט. היה קמפיין חמנייה, ואקו-יוגה, והתחלנו להשתתף באירועים עירוניים. חלק מהפעילויות הניבו פרנסה וכך הזמן ששאלתי נמתח והפך לשנתיים.

אחרי שנתיים של השקעה, יש לי עץ אבל אין לי כסף. אני מסתכלת על מה שצמח פה ונראה לי שיש לו מקום בעולם. אני גם בטוחה שהוא יכול לקיים את עצמו, אבל אני זקוקה לעוד זמן נשימה.

אחד הדברים הנפלאים ביותר שנוצרו מסביב לעץ הוא הקהילה. זה אתם. אתם שמבקרים באתר, מעירים הערות, מרעיפים עלינו אהבה, פונים אלינו במיילים ושואלים שאלות. אתם שמגיעים למפגשים ולסדנאות שלנו ומספרים על העץ לאחרים. כמה מכם אפילו כותבים עלינו בעיתון.

אם אתם רואים את הערך שיש לעץ שלנו בעיר, אולי תרצו לעשות שהוא ימשיך.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196