לתרום לעץ כאן
חברים של העץ, במסיבטובישבט שלנו
  ‎ דף בית > חברות
indicator < תשרי
א
ב
ג
ד
ה
ו
ש
ב
ג
ד
ה
ו
ז
ח
ט
י
יא
יב
יג
יד
טו
טז
יז
יח
יט
כ
כא
כב
כג
כד
כה
כו
כז
הירח   הלילה

מה זה להיות חבר/ה של העץ?

מתי מישהי/ו נחשב/ת בעינינו לחבר? אם יש לו/לה מקום משמעותי בחיינו. נרצה להיות הרבה ביחד, להיות מעורבים זה בחייו של זה, נשקיע בה/ו זמן ואנרגיה, נעזור לו/ה בעת הצורך. אז אם את/ה מרגיש/ה ככה לגבי העץ, זה הדדי, והחברות היא הדרך לממש זאת. זוהי דרך לעזור לעץ בכסף וכך לעזור לכולנו - לעץ ולך - להקטין את התלות בכסף בהדרגה, כי זה מה שאנחנו מתרגלות ולומדות כאן ביחד. זאת גם דרך, בהחלטה של פעם בשנה, להגמיש את העיסוק בכסף בינך לבין העץ במהלך השנה ולעבור ממחיר לִתשורה. לסיכום, זוהי הזמנה להיות העץ ~

תוכנית שנתית 2013

לכבוד סיום החגים, אני גאה להציג לכם את התוכנית השנתית שלנו. אתם מוזמנים להציץ...

פגישות חברים

רבות אנו מתייחסים לרעיון של עץבעיר כִקהילה. אז מי הם האנשים, המרכיבים קהילה זוֹ, ואיך אפשר להכיר אותם ואת פועלם מקרוב?

פעמיים בַשנה אנחנו מקיימים פגישת חברים. בתחילת השנה, אחרי החגים, אנחנו משתפים בתכנית השנתית שלנו, וביוני, במסקנות ובסיכומים של השנה. בכל פגישה חברים מספרים על יוזמות אקולוגיות שהם פעילים בהן או כאלה שהם עומדים ליזום.

אז מה עושים בפגישת חברים?
מַצּיגים את כל מה שעבר על העץ בחודשים האחרונים, את החזון שלנו שכל הזמן מתחדד, מחליפים דעות ורעיונות לגבי ההמשך, קושרים קשרים ושיתופי פעולה, מחליפים מידע ומרשתים עוד ועוד את החברים שלנו ואת העשייה שלנו.

המפגש הקרוב יתקיים במוצאי שבת 3 בדצמבר. ניפגש בסלון בִביאליק 25 בשעה שש. המפגש פתוח לחברים ולכל מי שרוצה להיות חבר של העץ. ניהָנה ממטעמי המטפח של תמי וּמאלה, שתביאו אתם.

הזדמנות מצוינת נוספת לחברים להתחבר אל העץ וזה אל זה היא המסיבה האקולוגית, שתתקיים בְ-24/12.

הצצה אל המגוון האנושי של כמה מהחברים כאן בהמשך .

on the facebook.

להתראות!

500 האנשים העשירים בעיר

אנחנו יוצאים בקמפיין חדש לחיבור חברים! עד עכשיו דיברנו על 800 חברים. הצענו סכומים שונים, במחשבה שאם הממוצע יהיה 30 ש"ח, נהייה במקום אליו אנו שואפים - כיסוי ההוצאות שלנו, כלומר אפשרות לעבוד בשקט.

לאחרונה קראנו שוב את בולו'בולו, ונזכרנו במספר 500, כמספר אידיאלי לקבוצת אנשים שפועלת יחד. פתאום המספר 800 קצת צרם לנו. עשינו חשבון מחדש, וזיקקנו את התקציב שלנו שעומד היום על 20,000 ש"ח בחודש. החשבון החדש פשוט: 500 עשירים שמשלמים 40 ש"ח בחודש יהיו כל התמיכה-(הכספית)-הישירה שהעץ זקוק לה כדי להמשיך לעבוד. בשקט.

כל הפעילויות המכניסות-כסף שלנו, יביאו רווח כספי שיופנה מיד למימון היוזמות שלנו (שעליהן אנחנו מתמקדים בשיתוף החברים) או להחזר השקעות למשקיעים שיבחרו לקבל את הכסף שהשקיעו בחזרה.

אז המייל העונתי יוצא מחר, ואחריו אנחנו יוצאים בסדרת טלפונים ופיילוט מעניין לשלושת החודשים הקרובים. אנחנו מחברים 500 חברים ומציעים את כל הפעילויות שלנו בתשורה לחברים. זה יושב לנו טוב. החברים עושים שהעץ יהיה, ונהנים מכל מה שיש לו להציע. אם הפיילוט יצליח, פשוט נמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים. אם לא, נפנה בדרך המוכרת והסלולה יותר של מכירת מוצרי תוכן לחברות ומוסדות. לא רע, אבל גם לא מהפכני במיוחד. ואנחנו בעניין של מהפכה. גם אתם? למה שלא תתפנקו בחברות, תצטרפו למהפכה, ותעשו עוד טוב לעצמכם ולעיר?

האם הפיילוט יצליח? על זה נדווח במייל העונתי ובפגישת החברים ביוני.

40 ש"ח בחודש? לא הגזמתם? לא הגזמנו, אבל כמה מחברינו הטובים ביותר משלמים דמי חבר נמוכים מ-40 שקלים, או בכלל לא משלמים בכייסף! יש יותר מדרך אחת להתחבר. המספר 500 והמספר 40 פשוט עושים לנו סדר בראש, ונותנים לנו מטרה בת השגה. אין לכם 40 ש"ח בחודש? למה שלא תקנו חברות יחד עם חברים? או בכלל, דברו איתנו.

עץ מציע לך חברות

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת החברים של העץ ולחלוק איתנו את החזון, את ההשקעה ואת הפירות של העסק החברתי ששמו עץבעיר.

חברים בוחרים לעשות את כל או חלק מהדברים הבאים:
~~ משתתפים בפגישות החברים ושותפים לפיתוח החזון
~~ משלמים דמי חבר של 40 שקלים בחודש או כל סכום אחר שמתאים להם
~~משקיעים כסף
~~ משקיעים מזמנם, בתחזוקה, בהנחיית שיעורים, בהפקה, בהפצת המסר...
~~ נהנים מכל מה שהעץ מציע בתשורה
~~ יודעים שהם הם אלה שמקיימים את העץ. הם העץ.

"הם העץ"?? אבל אתם העץ!
אנחנו העץ! יחד עם החברים של העץ אנחנו יוצרים תרבות אחרת, מקיימת, וחיים אותה, כאן ועכשיו, בעיר. כל מי שמצטרף עושה שהעץ יהיה, וכך מקדם את העולם שאנו חפצים בו וחי אותו! נשמע טוב מדי? באמת טוב לנו כאן בעץ! : )

כשיש מספיק הכנסות, העץ מתפקד בשקט ועושה טוב. לנו, ולסביבה, ביחד!

חברים יודעים שהם מאפשרים את כל זה וזה מרחיב להם את הלב, עוד לפני שהם באים ליהנות בתשורה מארוחה, או מספריית העיון, או מלפגוש עוד אנשים כמוהם, ביום שישי בסלון או במסיבה האקולוגית העונתית, ביום שלישי בגינון גרילה, או ביום חמישי בקורס הפרמקלצ'ר. אנחנו עובדים מהבוקר עד הערב בכיף ובאהבה כי אנחנו נאמנים לחזון המשותף שלנו ואוהבים את העבודה שלנו. אנחנו לא מבקשים להתעשר כספית, כי איבדנו את העניין ב"כלכלה" במשמעות הרגילה שלה (קלקלה!). אנחנו רוצים להיות עשירים, בטח! בחברים, בבריאות ובאהבה! נשמע לכם הזוי? תחשבו עוד פעם. אם הייתם בריאים לגמרי, והיה לכם מזון טוב לגוף ולנשמה, בשפע. אם הייתם עושים חיים כל היום. כמה כסף הייתם צריכים?

אנחנו יוצרים עולם שבו יותר אנשים יגלו שכסף זה לא העניין שלהם. ההשלכות של שינוי שכזה הן מרחיקות לכת! בינתיים יש לנו הוצאות, ובעל הבית שלנו לא מקבל שום דבר חוץ משקלים עבור הדירה היפה שמשרתת אותנו נאמנה. עשינו חשבון מהיר שאם 500 חברים ישלמו 40 ש"ח בחודש, נוכל לעבוד, ולעשות כל מה שאנחנו עושים היום - אבל בשקט!

רוצים ליצור את העולם הזה יחד איתנו?
תתקשרו ודברו איתנו על זה: 03-525-4196. אם לא בא לכם לדבר, אתם יכולים להיכנס לכאן ולארגן את ההשקעה הכספית שלכם בעצמכם. אנחנו מעדיפים שתיצרו קשר, כי אנחנו מעדיפים להכיר את החברים שלנו באופן אישי.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196