לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

מפגש גינות קהילתיות והחלפת זרעים

המפגש החצי-שנתי של גינות קהילתיות בתל-אביב-יפו יתקיים ביום רביעי 5/9 מהשעה 17:00 בגינה הקהילתית נאות-אפקה, רחוב לאה גולדברג פינת גליקסברג.

את המפגש מארגנת כתיד, יחד עם פעילי הגינה, לימור בייגל, האחראית על גינות קהילתיות ברשות לאיכות הסביבה בעירייה.

המפגש יכלול סדנת גידול ירקות בהנחיית יקירנו, מתן הגנן.

אח"כ נפנה להחלפת הזרעים. כולכם מוזמנים לקבל - הביאו מעטפות, קופסיות וכיוב'. מי שיש לו זרעים, מוזמן להביא וּלחלק. אם אין לכם עדיין, יהיו לכם בַשנה הבאה.

מומלץ להביא גם כיבוד קל וּמתחשב לעצמכם ולחברים וכלים רב-פַעֲמיים, על-פי הצורך.

אלון

גינות נובטות כמו עגבניות אדמדמות...

... בִשכונות עֵבֶר הירקון הכפריות-רדומות, לִכאורה. בתל ברוך צפון, מָעוז הבורגנות החדשה (ע"ע הרומן "טקסטיל" מאת אורלי קסטל בלום,תשובת האזור, בתקווה, שלא העלבתי מישהו... זה בסדר, גם לי יש שם קרובים קרובים מאוד), צצו להן ערימת קומפוסט כהלתכתהּ וַעֲרוגות משפחתיות מהוגנות. כשבורגנים מגננים... בחורשה הסמוכה לביה"ס נעמי שמר וּלמגרש החניה. נפגשים בִימי רביעי בחמש.

בַהֲדר יוסף, בעלת האופי הכפרי, התקיים השבוע מפגש הקמה היסטורי, על מחצלת, כמיטב המסורת. גם ביום שלישי הקרוב 19/7 ב-17:30 תיפגשנה החלוצות וּבְ-26/7 ב-17:30 מתוכנן מפגש עבודה ראשון, שֶיכלול, בין היתר - איך לא - הקמת ערימת קומפוסט. בחורשה שבין בית הספר דוד יֶלין לבין המרכז המסחרי שבִרחוב הדר יוסף. לִפרטים פנו אל רונית, ronit_zilberman@hotmail.com.

אזכיר גם את גינת נאות אפקה ב' הוותיקה יותר, הסמוכה לגני הילדים בִרחוב גליקסברג (הגינה הקהילתית הקרובה ביותר לביתי). לגינה זוֹ יש קבוצת פייסבוק. מדי יום שישי בחמש נפגשים לעשות שכונה ירוקה. לִרשותכם קומפוסטר מעץ ממוחדש. איש הקשר הוא גיל מרחב, merhav@gmail.com .

אלון

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196