לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

פח להפרדת אשפה במטבח

בייצור הפח הזה חשבו עלינו, הקומפוסטאים, וּבעיקר על אלה בינינו, המבקשים פתְרון נוח ואסתטי. הפח מאוורר, מותאם לשקיות המתכלות באמת, הנמכרות יחד אתו, מצויד במכסה נוח לִפתיחה וּסגירה, שאפשר להשאירו פתוח בקלות, וכן בידית נשיאה.

הפח מתאים למיקום על משטח הכנת המזון.

את הפחים והשקיות מספק לנו הֶחבר של העץ, יריב ספקטור.

צנצנת קומפוסט

צנצנות מתגלגלות אלינו בשימחה ואנחנו מגלגלים אותן הלאה. ובמקרה הזה, ממולאות בקומפוסט עירוני גאה, תוצרת עץבעיר. לכבוד ט"ו בשבט והעונה ארזנו קומפוסט טרי טרי שכל עציץ ישמח לקבל אל חיקו!

מחיר הצנצנת 10 ש"ח. אחרי שתשתמשו בקומפוסט, תעשו שהצנצנת תחזור אלינו למילוי חוזר - הצנצנת תזכה את המביא אותה בעשרה שקלים הנחה לסדנת קומפוסט!

בעבור חופן תולעים

למי שכבר עושה קומפוסט וגם למי שלא, תולעים אדומות הן תוספת נהדרת שהופכת את עבודת המטבח הקווית למעגל מזון מושלם – הזבל הופך לקומפוסט בתהליך מואץ !

צריך רק לקחת, להכניס לפח ולראות כיצד הן אוכלות לכן את הזבל (האורגני) והופכות אותו לקומפוסט (ועל הדרך גם מתרבות). כמו כל בעל חיים, הן דורשות יחס הולם וטיפול מסור. אין מה לפחד מהן, הן אוכלות רק זבל !

אנו מגדלות אותן אצלנו ומוכרות לכל דורש. מומלץ להביא קופסה מהבית.

בנוסף, אנו ממליצות להשתתף ב סדנת הקומפוסט שלנו - כל יום שישי אחרון בחודש.

חופן תולעים – 45 ש"ח

שתיל של קייל

מה זה קייל? אה! זה עלה ירוק כהה. דומה מעט לכרוב או ברוקולי בטעמו, אבל עדין וטעים ובריא בריא. בשנותי בניכר למדתי לאהוב את הזנים השונים של הקייל שהיו מצויים בכל סופר מרקט. והנה בארצנו שופעת הירקות קייל אין.

עד שהגעתי לגינתו הפורחת של אופק יקירי, ושם אספתי מלוא החופן זרעים של קייל ושל סלרי ושל אחרים. חזרה בביאליק זרעתי את הזרעים, והנה זה פלא הם נבטו ועכשיו גינתי מלאה לה בקייל וסלרי! את העודפים אמכור לכבוד ט"ו בשבט, ומי שיחפוץ להתהדר לכבוד החג, יוכל לקנות את השתיל בעציץ קרמיקה יפה של אילת.

בכל מקרה כדאי להעביר את השתיל לאדמה או לעציץ גדול. הוא צריך שמש ומקום על מנת לספק עלים ירוקים כהים רבים רבים.

מחיר: 10 שקלים לשתיל, 38 שקלים לעציץ

עציצי קרמיקה של אילת

אילת יוצרת לעץמקומי עציצי קרמיקה. אפשר לראות בעבודות את האהבה שלה לצורה ולצבע ואת החיפוש אחרי המגע הישיר עם החומר. "החימר מאפשר נגישות - כל אחד יכול לקחת גוש ולפסל בו", היא אומרת, "הוא קל מאוד לעבודה - לא צריך חלל ענקי או ציוד מאוד מסובך... ואפשר לעשות איתו כל כך הרבה דברים, זה אינסופי".

כרגע העציצים עוברים תהליך של שריפה, צביעה וגלזורה ושריפה נוספת. בעתיד הקרוב הכוונה להסתפק בשריפה אחת, כדי לצמצם את המחיר האקולוגי (אנרגיה וחומרים) ולקבל תוצאה במראה טבעי יותר.

עציץ קטן עולה 38 ש"ח, וגדול – 50 ש"ח.

ערכה חקר חינוכית לגן ילדים על שילשולי אדמה אדומים

מי מכם המעוניין לספק לגן ילדים ערכת חקר חינוכית על תולעים אדומות מוזמן ליצור עימי קשר. והיא תישלח בדואר, מדובר בערכת חויה לימודית תוך חקר לעבודה עם הילדים בגילאי גן. זוהי ערכה שמגיעה עם חוברת ובה מידע ותמונות רבות, נספחים ודפי עבודה, תולעים וכלים בקופסא מתאימה לגידול התולעים, חויה

עודד

עודד יביא לך תולעת ! תולעים אדומות, שילשולי אדמה אדומים

ניתן לרכוש אצלי תולעים למיכל הקומפוסט תולעים אדומות שלכם...זה לא קשה לעשות קומפוסט אך לוקח מעט זמן לקבל טאץ בעיניין. לאורך השנים אני נתקל בשני סוגים של אנשים, אלו שעושים פרצוף כששומעים את המילה תולעים וכאלה שמיד רוצים לראות ולאמץ...אז למי שרוצה ניתן לקבוע עימי ולקבל בערך 100 תולעים או יותר ולהתחיל את הקומפוסט הכי מהיר והכי טבעי שיש. עלות 45 שח ולמשתתפי הסדנא שלי ב 30 שח

מידע על הסדנא שלי בענף סדנאות בדירה האקולוגית

עודד

תולעים אדומות

לכל המעוניינים לייצר קומפוסט מאשפה אורגנית בתוך הבית, ניתן לקנות אצלנו תולעים אדומות, המכונים גם שלשלולי קרקע אדומים. התולעים מפרקות את שאריות המזון והנייר והופכות אותו לדשן משובח. לשם כך דרוש מיכל מתאים, שתוכלו להכין בעצמכם או לרכוש מאתנו.

מחיר: 45 שקלים לחופן של כעשרים תולעים.

מחיר מיוחד: 30 שקלים למשתתפי סדנאות.

קומפוסטר תלת תאי למכירה

בניתי קומפוסטר ממשטחי עץ של הובלות. יש בו שלושה תאים. מתאים לבתי ספר, מוסדות עם גינה גדולה. הרעיון הינו שכאשר מגיעים למלא את התא האחרון אזיי בתא הראשון יש כבר קומפוסט מוכן וניתן להשתמש בו. כאמור הוא עשוי מעץ בשימוש חוזר.

כרגע הוא נמצא במצב של לוחות בודדים לצורך הובלה ויש צורך להרכיבו במקום. מחיר 1200 שח. 100 שח התקנה. זמינים למכירה גם מיכלים המיועדים לשילשולי אדמה אדומים, קומפוסט תולעים. מחיר עוד לא ניקבע למיכלים כאלו.

בברכה

עודד

קומפוסטר לתולעים אדומות

כל אחד יכול לבנות קומפוסטר תולעים אדומות, או אפילו להשתמש בקופסה קיימת. אפשר ללמוד את כל התורה מהאינטרנט או ללכת לסדנה אצל עודד. אבל אולי אין לכם זמן ובא לכם לקנות קומפוסטר יפה, עשוי מעצים ממוחזרים, מתאים למשפחה של כארבע נפשות, מוכן כבר עם מצע, ותרבית תולעים? הוא לא זול, אבל המחיר כולל גם הדרכה. יש עכשיו שני קומפוסטרים בחצר של המרכז בביאליק.

מחיר: 380 שקלים. המחיר כולל קומפוסטר, תולעים

http://www.citytree.net/branches/workshopsInTheCity/]

קומפוסט תולעים של עודד

כמה וכמה מאיתנו כבר מגדלים תולעים ומאכילים אותן בשאריות מזוננו. עודד הוא ללא ספק מקור של ההשראה והאיפורמציה שלנו. הוא מגדל תולעים כבר שנים רבות, מעביר סדנאות בנושא, ועכשיו יש לו עודפים של קומפוסט אותם הוא מציע למכירה דרך עץ-בעיר.

'מחיר: 20 שקלים לחבילה של חצי ליטר

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196