לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

הסלון האקולוגי פתוח בימי ששי בבוקר

מדי יום ששי בשעות 10 עד 14 הסלון האקולוגי פותח את דלתותיו הכחולות אל הכיכר. בכל שבוע נפתח את הבוקר בסיור בדירה, בסדנה או בהרצאה, ותוכלו להתעדכן על כך בלוח הזמנים הגוגלי שלנו. בו בזמן ובמקום פועלת החנות שלנו, המציעה את מבחר המוצרים שמשנים. מומלץ לבוא עם צנצנת ריקה כדי למלא בה טחינה משומשום מונבט וּבקבוק ריק (רצוי כהה) למילוי בשמן זית מסחר הוגן. בחנות עוד מבחר של מוצרים ייחודיים: מזון, ניקיון וקוסמטיקה, שתילי ירקות, קומפוסט, תיקים וּבגדים, ספרים וָעוד.

בלי התחייבות, יש גם הפתעות משתנות מהמטפח האקולוגי: נבטוטים לנישנוש, עם לימון ומלח, שניתן לרכוש בכוס מתכלה, גרנולה נאה, קרקרים נאים, לפעמים אפשר לטעום את הגרנולה בחלב או ביוגורט (אם יש במקרר) - בלי להטריד אף פרה כמובן!

עץמקומי נודד מאירוע לאירוע

כפי שדיווחנו, עץמקומי נבט לפני שבועיים. היינו עם הדוכן בשוק האיכרים בנמל תל אביב, אבל ללא אישור למכירת מזון, וזאת בשוק, שעיקרו מזון. לכן נחכה עם שובנו לשם עד לקבלת האישור, באחד השבועות הקרובים, אנחנו מקווים. כמו-כן, היינו בסמינר הקיבוצים, ולשם חזרנו היום במסגרת הבזאר של סחו"ג. אם תחזית מזג האוויר לא תתגשם, נשוב לשם ביום שלישי. ביום חמישי הקרוב נהיה באירוע חנוכה בחירייה.

עץ מקומי מקדם תרבות אחרת

אישית אני לא מתעניינת כל כך במחאות, במיוחד נגד דברים שאני לא רואה. "האח הגדול" הצליח להרגיז הרבה חברים ירוקים ואני סמוכה ובטוחה שבצדק רב, במיוחד אחרי סריקה מהירה של כתבות והתייחסויות לנושא באינטרנט היום - מדהים מה שקורה במדינה הזו בזמן שהטלוויזיה נעדרת מהבית!

אז הנה אני יוצאת לרחבת המוזיאון ביום שלישי הזה עם דוכן מכירות. מכירות? כן. של מוצרים שמשנים. שמביאים אלינו יצרנים מכאן, כאלה שלוקחים חלק פעיל בחיים תרבותיים אחרים. חיים של יצירה, התחשבות וחשיבה. בואו למחות כנגד הקלוקל ולהיות חלק מהתיקון. אם בעצם נוכחותכם, אם בהשתתפות פעילה בקבוצות השיח המתוכננות ואם בקנייה של מוצר מתחשב: נשנוש בריא, דבר מלבוש אורגני או מוצר ניקיון נקי.

עץמקומי נבט בשוק האיכרים ובסמינר הקיבוצים בה בעת

היה כיף ביום שישי. בשוק האיכרים היה מעניין - מכרנו מעט ולמדנו המון. ללא אישור למכור מזון הדוכן לא היה כל כך אטרקטיבי למבקרי השוק וללקוחותיו הקבועים אשר מצפים לתוצרת אכילה.

למזלנו לקחנו בעוד מועד את העוגיות, הגרנולה, הקרקרים והנבטוטים להפנינג הנחמד, שהתנועה הירוקה אירגנה לכבוד הפריימריז בסמינר הקיבוצים, ושם נרשמה הצלחה לא מבוטלת. הקרקרים והנבטוטים כיכבו כמו גם הגרנולה והעוגיות. היה כיף לפגוש כל כך הרבה חברים ולשלב חובה אזרחית עם מפגש חברתי-קהילתי ועם צרכנות רגועה שמביאה לנו פרנסה מהנה.

תודה לכל מי שהגיע לדוכן ותמך והתעניין ונרשם לרשימת התפוצה וגם קנה משהו טוב.

מכירה מוקדמת ביום רביעי

ביום רביעי בשש נתכנס לערב מיוחד לחברי קהילת עץבעיר. בערב נציג את מוצרי עץמקומי הראשונים ונציע לכם לטעום, לבדוק, למשש, להביע דעה, וכמובן לרכוש. נציע גם 15% הנחה.

אם אתם עדיין לא חברים של עץבעיר, אז למה שלא תצטרפו?

עץמקומי נובט בשוק האיכרים

ביום שישי הזה נשתול את הנבט היקר עץמקומי בשוק האיכרים בנמל תל אביב. בדוכן שלנו יחכו לכם הקומפוסט והעציצים, התיקים והכובעים, העוגיות הקרקרים הנורות הגרנולה והחיוך של עדי שמפעילה את הדוכן.

נשמח לפגוש אתכם ביום רביעי למפגש מוקדם עם המוצרים שלנו והנחה של 15%, בדירה האקולוגית בביאליק 23. מתחילים בשש. יש פלאייר שניתן להעביר הלאה לחברים.

עץמקומי נובט

פרויקט הדגל החדש שלנו: עץמקומי

עץמקומי ירכז רשת של "מוצרים שמשנים": שרותים ומוצרים מצויינים שעומדים בדרישה שלנו לשינוי עולם, שינוי חברה ושינוי בריאות, המוצעים על ידי עסקים זעירים מקומיים. חשוב לנו להציע אלטרנטיבה תקפה לתרבות הצריכה הדורסנית, בדרך לאורח חיים מתחשב. עץמקומי נועד לאפשר לכם להיות חלק פעיל מהפתרון האקולוגי, בדרך ליצירת סביבה בריאה, חברה עירונית מקיימת וכלכלה אחרת. כן, כל זה דרך קניות.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196