לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > חזון ומטרות >‏ מה זה האתר הזה?
נושאים בענף

07/02/07
מה זה האתר הזה?

מה באמת טוב בשבילי? מה באמת טוב בשביל הסביבה? מה זה "נקי" ומה זה "מלוכלך"? מה זה "אשפה" ולאן היא הולכת? מה מתמחזר ומה לא היה צריך להיות מיוצר מלכתחילה? מאיפה המים באים ולאן הם הולכים? מה צומח ומתי? כמה באמת עולה לאכול? (רמז: המחיר לא נמדד בשקלים בלבד). עץ-בעיר מנסה לשקף את חיי היום יום של אנשים שגרים בתל אביב ושמים לב לסביבה. הם לא מסתפקים באמונה נוחה שהעירייה כבר תדאג לזה וגם לא בתלונה הנוחה לא פחות: "הרשויות לא עושות שום דבר". במקום להאמין, הם עושים משהו, ממש קטן, אבל שמשנה.

עץ-בעיר נותן להם מקום לשתף אחרים בשאלות וגם בתשובות. התשובות שמתגלות מוגשות בבהירות ומנקודת המבט האישית של השואל. בשביל זה יש לנו בלוגים שאנחנו קוראים להם "ענפים". לפעמים אנחנו מוצאים תשובות פשוטות ולפעמים רק עוד שאלות. לפעמים התשובות משתנות עם שינויי מזג האוויר. עץ-בעיר לא מחפש תשובות חותכות ואובייקטיביות. עצם מעשה השאלה מביא אחריו שינוי, לפעמים מאוד עדין, ואותו נבקש לתפוש במילים.

עם הזמן, החומר שייצטבר על העץ (ה"עלים"...) יהפוך בתקווה למדריך שימושי לכל מי ששאלות מתעוררות בליבם. מטבע הדברים הנושאים שבהם אנו עוסקים הם הבסיסיים ביותר: גידול מזון והכנתו, בריאות, בניית הסביבה הקרובה לנו (הבית והגן), ההתנהלות שלנו עם גופינו ועם הסביבה. מטבע הדברים ההתנהלות שלנו הולכת ומתמקדת על הפחתת הצריכה, מיחזור ושימוש מחדש (3R), ככל שאנחנו שואלים יותר שאלות...

עץ-בעיר תל אביב יישאר תמיד מקומי. אנחנו רוצים לתאר תנאי גידול לפרטים ולבדוק מרחקי הליכה ומחירים. אנחנו גרים בתל אביב ולכן יכולים לתת רק מידע שנכון לתל אביב. אנשים מערים אחרות מוזמנים להעתיק את הרעיון! (תחשבו "עץ בעיר באר שבע"... "City Tree London"...). המערכת שבנינו מעוניינת להשתכפל!

המידע שניתן כאן תמיד יהיה חופשי, ויש לכם כמה דרכים לעכל אותו:

להצטרף -- אתם בתל אביב ורוצים ענף משלכם על העץ? אתם גרים בעיר אחרת ורוצים לגדל עץ משלכם? דברו אלינו.

להשתמש -- גיליתם את התענוג שבלייצר בעצמכם מה שאתם צריכים? מחפשים טיפים? קחו מידע חופשי מאנשים שאולי כבר מצאו כמה. מרגישים קצת לבד, אתם והשאלות שלכם? אולי כאן תגלו שיש עוד שרוטים בעיר, אולי אפילו יותר ממכם! אם נשאר עוד קצת זמן פנוי אחרי שקראתם ונרגעתם? למה שלא תשתפו אחרים בניסיון שלכם? כיתבו הערות, תצמיחו עלים משלכם על הענפים שלנו!

לקנות -- אתם תפושים ועסוקים וממהרים ואין לכם דקה פנויה? בקושי יש לכם זמן לקרוא על ייבוש פירות על הגג, לא כל שכן לייבש את הפירות? תמיד אפשר לנסות להזמין מאיתנו את המוצר המוגמר. כן, תאלצו לשלם בכסף, אבל היי, אתם תדעו שהכסף הזה מגיע ישירות ליצרן מקומי שמתחשב בסביבה ושהוא לא בוזבז על דלק או מערכת שיווק משומנת. בנוסף תדעו שאתם עוזרים לעץ-בעיר להמשיך לצמוח. לזה יקרא עיסקה מעולה. בהמשך יוגדרו פה מוצרים ושירותים ספציפיים, והכל יהיה הכי ירוק שאפשר. בקשר למוצרים, אנחנו מבטיחים לא למכור פה דבר בלי הוראות "עשי זאת בעצמך" מפורטות.

זהו לעכשיו. תהנו!

Share/Bookmark

תגובות

comment

כל הכבוד על היוזמה, תבורכו!

-- תום, 12/05/07
comment

אחלה אתר!!
כל הכבוד לכן!
מעוצב מקסים, מזמין, ויאללה, אני מפיצה לחברים :-)

-- נטע, 17/06/07
comment

תודה רבה על האתר המקסים, אני "אלשין" עליכם לחברים...

-- גיא, 26/08/07

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196