לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > הענף של עודד >‏ תנור שמש גם מיחזור של נייר אלומיניום
נושאים בענף

10/12/07
תנור שמש גם מיחזור של נייר אלומיניום

כל פעם שאני משליך נייר אלומיניום אני חש מוזר. לא יכול להיות שזוהי תחנתו האחרונה. בגלל שאני כל הזמן עובר דירות (תמיד הגעתי למקומות שאהבתי ובסוף השנה הייתי מחוייב לעזוב) אני לא מצליח ליישם שימוש תנורי השמש בחיי היום יום. לפעמים השתמשתי בנייר כרפלקטור באהיל. בכדי להגביר את עוצמת האור לכיוון מסויים, לאחר מכן התברר לי שהתיקרה הכי עוזרת בהפצת האור אז השתמשתי רק בתאורה מיועדת, כמו לשולחן. עם תנור שמש אפשר לבשל דברים שיחסית לא מצריכים אנרגיה רבה וממושכת. למשל אורז, עדשים אדומות. אפשר לטגן אם עושים תנור שמש יעיל ואיכותי. אני מניח שקל לבשל דברים מונבטים אך אני חייב להודות עוד לא ניסיתי. חומרים להכנת תנור שמש מקרטון (ניתן לבנות מעץ): שתי קופסאות קרטון האחת גדולה השניה מעט קטנה ממנה (ושהרווח בינייהן יספיק לעיתונים מקובצ'אצ'ים). הגדולה כוללת את כנפי המכסה שלה. עיתונים, סכין יפני, פלטה של ברזל צבועה שחור, נייר אלומיניום, זכוכית, דבק. יוצרים מצב בו שתי הקופסאות נמצאות אחת בתוך השניה ובינייהן מפרידה שיכבת עיתונים מקומטת. כלומר הרבה אויר (שכן אויר הוא המבודד הטוב ביותר). פלטה ברזל בתחתית הקופסה הקטנה ומעלייה הזכוכית (ליצירת אפקט חממה). אלומיניום מדפן את הקופסה הפנימית לצורך הגברת החזרי האור בתוך הקופסא הקטנה. נוצרת צלחת אור מבודדת שבמרכזה פלטת ברזל שחור.

עודד
oded.meshulam@gmail.com

הגבת ורוצה שאשיב מייל? הוסף כתובת להשבה

Share/Bookmark

תגובות

comment

נשמע מצוין!
אם תצרף תמונות זה יהיה הרבה יותר ברור

-- גליה, 06/10/07
comment

בלי תמונה זה לא ממש ברור למה מתכוון השמשורר..

-- עמק, 12/05/08
comment

כתובתי emekcohen@gmail.com

-- עמק, 12/05/08
comment

אפשר גם לשלב את זה עם מיחזור של צלחות לווין
לי יש אחת ענקית בבית שמזמן יצאה משימוש, היא לא מספיק עמוקה במבנה שלה אבל אפשר להוסיף לה extention שיגביה קצת את הגבולות שלה ממתכת או אלומיניום. מי שמחפש איך הכי כדאי לבנות את זה יש ה מ ו ן חומר על זה ב youtube תחת solar cooking" מסתבר שיש כבר תנורים סולאריים ממש יעילים שמוצעים למכירה שיכולים לאפות לטגן לבשל להרתיח, הכל, וזה אמור להיות ממש לא יקר.מראים אותם שם גם כן. בלי שום פליטה רעילה :) או עלויות תפעול.
לדעתי הכי כדאי היום זה פשוט להקים מטבח בחוץ, את מי הכיור לנתב ישירות להשקייה ולשים תנור סולארי שאפשר תמיד להזיז ולכיוון השמש בזמן נתון.. הלוואי על כל העולם השלישי!
תארו לעצמכם מה זה לעבור מעוני ומחיים בחוץ ללא מטבח, ישירות לתנור סולארי :) נחסך מהם כל החרא שאנחנו חוייום של התלות.. נראה לי שזה די קסום.

-- אניה, 24/07/08

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196