לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > ורד מצלמת טבע עירוני >‏ אוריגמי שקיות ניילון
נושאים בענף

28/08/07
אוריגמי שקיות ניילון

אחד הדברים שאימצתי ממשק הבית של אימא שלי הוא השימוש החוזר בשקיות ניילון. כל שקית שהגיעה הביתה הצטרפה אל חברותיה המשומשות במקום הקבוע מתחת לכיור שם נערמו כולן ללא הבדלי גודל צבע או צורה: שקיות מרשרשות שהגיעו עם ירקות מהשוק, שקיות גדולות מהסופר השכונתי עם עיתוני יום שישי או שקיות עם פאסון מחנויות בגדים או נעליים. גלילי השקיות הקטנות בהן נארזו הסנדוויצ'ים לבית הספר, היו היחידים שהיא הייתה קונה. כשעברתי לגור בדירה שכורה, באופן טבעי אמצתי את המנהג הביתי הזה, רק ששקיות לסנדוויצ'ים כבר לא היו נחוצות וכך חסכתי עוד כמה גרושים.

לפני שנה בערך, אמא של ליאה באה לארץ לחופשת החגים. לפני שהיא חזרה למקסיקו היא באה לבקר אותי בדירה החדשה. לפני בואה סידרתי מהר וניקיתי אבק שייראה טוב. היא מאוד התלהבה, עד שהיא נתקלה בערמת שקיות הניילון שבצבצו בשמחה מסל הפלאסטיק מתחת לכיור ."ככה את שומרת שקיות ניילון?" נזפה בי, "תראי, הן גולשות לך מתוך הסל." "אז... איך את שומרת אותן?" שאלתי, והיא ללא מילים, לקחה שקית אחר שקית והדגימה:

כל מי שאוסף שקיות ניילון משומשות מכיר את התחושה שהן מנהלות חיים פרועים במגרה. למרות שדוחסים אותן ומנסים לצמצם את נפחן, הן רק מחכות להזדמנות שתסובבו את הראש ומייד מתנפחות חזרה. שקית מקופלת היא הרבה יותר ממושמעת וגם תופסת הרבה פחות מקום מנפחה המקורי ואם אתם מאלה שלוקחים אתכם שקית מהבית לקניות בסופר, תודו שזה הרבה יותר שיקי להוציא כזו שקית מהתיק. אז תסתכלו בתמונות איך אמא של ליאה עושה את זה.

Share/Bookmark

תגובות

comment

מי זאת הליאה הזאת?

-- קיפוד, 31/08/07
comment

אני מבינה שלאמא של ליאה אין חיים.

-- מימ, 31/08/07
comment

גדול!!!
ניסיתי פעם אחת ומאז זה הפך להיות מנהג קבוע, מתוך אוטומט. באמת חוסך מקום! יתרון נוסף שמצאתי הוא שהזמן שלוקח לך לקפל את השקית הוא זמן מחשבה על זיהום הסביבה. עכשיו מצאתי לי מטרה חדשה: איך להימנע מצריכת שקיות ומקיפולן...

ד"ש לאמא של ליאה.

-- דרור, 06/09/07
comment

איזה יופי :) נתחיל לקפל ! בהחלט זמן למחשבה על מה והא

-- מרי, 18/10/07
comment

פטנט פשוט יותר:
מכווצצצ'ים כל שקית לפס ארוך וקושרים בקשר סבתא רפוי. זה מחזיק אותן מכווצ'צ'ות וכך הן תופסות פחות מקום וזה באמת לוקח שנייה.

אצלי הן גרות במתקן פלסטיק קנוי עם חורים, שאפשר להכין דומה לו מקופסת קרטון או ממיכל של מרכך כביסה או חלב, או לתפור. המתקן צריך להיות פתוח מלמעלה - להכנסת השקיות, סגור מלמטה שלא יפלו +חורים בצדדים לשליפת השקיות.

comment

אבל אני רוצה למחזר את השקיות...לא כולן טובות לשימוש חוזר חלקן קרועות או ממש מלוכלכות...בא לי לשרוף אותן מתיסכול...מה אפשר לעשות איתן...כואב לי הלב לזרוק אותן לפח...שלא לדבר על אריזות למוצרי חלב,הפסקתי לקנות גבינות כי מה עושים עם האריזה...אולי אני אביא כלים מהבית לסופר ואקנה במשקל...וכולם יצבעו עליי ויגדו שאני שרוטה קשות....(הם בטח לא יסכימו...)

-- חנית, 01/11/08

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196