לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

16/02/08
אקו-מוסיקה בשרה'לה

הצפיפות במסעדת שרה'לה, נחלת בנימין 63, אתמול אחה"צ חיממה את לבנו. כעשרים וחמשה ילדה, אישה ואיש התכנסו ובאו לשמוע על עץ בעיר ולבדוק, איך הם יכולים לחסות בצלו. איך יודעים, שאנשים באמת אוהבים דבר ומאמינים בו? הם עושים אותו כבילוי.

אז במסגרת המפגש החגיגי של עץ בעיר במסעדת שרה'לה אתמול, יום ששי, טיפסנו על עצים להוריד ענפים יבשים, אספנו עלים יבשים, חפרנו בור והקמנו ערימת קומפוסט לתפארת בחצר האחורית של המסעדה. זה מה שחסר היה לשרה'לה כדי להיות מושלמת: שמוליק, שמנהל אותה בשילוב מופלא של עדינות, כישרון וביטחון, כבר יש לה, מזון אורגני איכותי גם כן. בקיצור, האירוח היה לבבי ומענג עם חליטת צמחים ועוגיות משובחות בפשטותן המתוחכמת, ועל כך תודתנו העמוקה.

להמשך ותמונות נוספות...

אבל עת לעשות ועת לדבר, ואכן סיפרנו. סיפרנו, שעץ בעיר הוא דגם לחיים אקולוגיים בעיר, ותחת ענפיו של עץ בעיר ימצא מקום כל מי שמחפש תשובות לשאלות המעסיקות אותו בנושא, וכל מי שיש לו תשובות ופתרונות. זה יכול להיעשות ע"י השתתפות בהרצאות או סדנאות במרכז, בהצעה ורכישה של מוצרים ושירותים ובכתיבה באתר עץ בעיר על כל אלה ועל חוויות והתנסות אישית מחיינו האקולוגיים בעיר. עץ בעיר הוא כיכר, שבה נפגשים אנשים, רעיונות, מידע ועשייה.
בפרט, דרושים לנו כרגע פרויקטורים לאירוע ההתרמה המתוכנן ולאירועי אקו-יוגה, יוצרים ויצרנים של מוצרים אקולוגיים, מעבירי סדנאות וכן וכותבים לאתר בנושאים כגון תחבורה, אנרגיה, בנייה ושיפוצים אקולוגיים, קואופרטיבים ומזון אורגני וכל נושא אחר שיוצע ויימצא רצוי.
בקרוב ממש, 23-22 בפברואר, מתוכננת סדנת סיום הטיוח בבוץ וסיוד בצבע על בסיס קמח.
והתפתחו שיחות, כשאנשים הציגו או חיפשו את כיווני ההתחברות שלהם לעניין - קצות חוט לשיתוף פעולה. נמכרו טחינה גולמית וריבת גויאבות מייצור עצמי.
וכשנגמרות המלים, מתחילים הצלילים, וכאן חיכתה לנו חוויה של מפגש מוזיקלי נדיר בין אריאל ותוף הפאנטם הקסום שלו, יפעת וקרן היער שלה ואלי וכינורו - CityTREEio, קבלת שבת לעילא ולעילא.
סיימתי בשורות הבאות:

הכניסיני תחת ענפך
תמר בעיר בכיכר ביאליק
והשקיני מכדך
יוגורט אגוזים ויטאלי, כי
אומרים יש בעולם
מין מחזור כמעגל
לחיות בעיר זה כה מושלם
אם רק נשמור על זה הכלל
מה זאת אהבה תשאל
הא לך דוגמא מושלמת
נאחל הרבה מזל
למרכז, פינת החמד

אלון

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196