לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > שיפוצים אקולוגיים >‏ מלת היום: שפכטל
נושאים בענף

23/02/08
מלת היום: שפכטל

מתכוננים לצביעת הקירות באמבטיה ובמטבח בצבעים אקולוגיים. בשלב הראשון גרדנו את הקירות כדי להפיל כל מה שמתפורר. לנוכח החורים והשקעים בקירות, היינו קצת מאכזבים, פחות יצירתיים ופחות אקולוגיים, והשתמשנו בתערובת של מלט, חול ומים.

להמשך...

לסתימת חורים גדולים הוספנו הרבה עיסת נייר, כך שכמות המלט הייתה קטנה. בכל-זאת, כולנו מרגישים, שאפשר למצוא גם לזה תחליף מוצלח יותר, וניסוי ראשוני הראה, שהבוץ, ששימש לציפוי המדרגה בחדר השינה, מתאים מאוד למילוי חורים. היו אלה בעיקר אילוצי הזמן (הצורך בהתייבשות מהירה כדי לאפשר המשך העבודה) ומחסור זמני בחרסית, שהכתיבו את השימוש במלט. להחלקת הקיר השתמשנו בשפכטל, מלה, שעוררה את דמיונם של החברים, ונשמעה מכל פה ומכל עבר.
הטיוח של חדר השינה מתקדם לאטו, כי השלב של התפר בין הקירות לתקרה דורש עבודה עדינה, בפרט כדי להדגיש את העיגוליות של התפר, עיצוב אופייני לדירה כולה. גילינו, שמעבר על הקטיח בספוג לח מחליק את המרקם, מונע התפוררות ויוצר מראה נעים. גם בציפוי המדרגה נדרש שימוש קל בחומר לא-אקולוגי, דבק אקרילי, כדי לקבע את הרשת למקומה ולמנוע היווצרות חללים מתחת לבוץ. יש לחכות יום להתייבשות הדבק כדי להמשיך עם הבוץ. אולי גם לזה עוד יימצא תחליף.
מארון חדר השינה קולפה הפורמייקה המשמימה כדי לאפשר צביעתו.
בגינה שילוב של ארכאולוגיה ואדריכלות נוף. השבילים והערוגות ההיסטוריים נחשפים והולכים, ענפים נגזמים בעדינות, רק כמתחייב לצורך הכשרת הגינה, פינוי מעברים ושטח לגידולים והחדרת אור. הכוונה להתבונן לאורך זמן, להחליט, מה תורם ומה מפריע, ולהתקדם בהדרגה. גם ענפים מתים לכאורה הם בסיס לחיים, כגון נקרים, שמטמינים בהם מזון. באזורים שהיו מכוסים בעלים רבים, נוצר במשך הזמן קומפוסט. אספנו אותו ופיזרנו את חלקו בשטח המיועד לערוגות לצידי השבילים.
עקב תקלה טכנית אין עדיין תמונות.

לצאת מהבוץ
לטייח בבוץ
לצאת מהקופסה
למחזר את הקופסה
לפתוח דף חדש
ממוחזר ומשומש
ליצור עליו, ליצור ממנוּ
כאן ועכשיו, כי תכף איננוּ
התקדמנו שלב, ואף נהנינו.

אלון

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196