לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > הורות אקולוגית בתל אביב >‏ גידול ילדים ואקולוגיה
נושאים בענף

24/05/08
גידול ילדים ואקולוגיה

לאחר העלמות מהעץ עקב הריון סוער, לידה מעצימה ויונק מתוק בבית הגיע הזמן לחזור עם תובנות חדשות...

לגדל תינוק בצורה אקולוגית זה לא פשוט. כי למי יש זמן בכלל להתעסק עם חיתולים רב פעמיים כשאין אפילו זמן להכין לעצמך כוס תה. ולמי יש זמן לחפש תחליף למגבונים לחים מלאי כימיקלים כשאין אפילו זמן לישון כמו שצריך.

טוב, הנקודה הובהרה לדעתי- מאוד מאוד קשה ואפילו נראה בלתי אפשרי לשלב גידול יונק שגוזל (באהבה רבה) כל פיסת זמן ואנרגיה ומציאת תחליפים אקולוגיים שמצריכים זמן ואנרגיה.

אז זהו, שאפשר! זה עניין של החלטה. ברגע שמתחילים ומכניסים לשגרה פעולות שכאלו הן מהר מאוד לא נראות כגוזלות זמן רב והן ממלאות סיפוק רב!

אני מרוצה בכל פעם שאני שמה לשחר חיתול רב פעמי מבד נעים ורך במקום חיתול חד פעמי, למרות שהחד פעמיים שאני קונה הם אקולוגיים- מתפרקים ומועטי כימיקלים. אני נהנית כל פעם מחדש לנקות לו את הטוסיק המתוק והקטן עם בד כותנה ותערובת שהכנתי (בקרוב אמכור כאלו!) במקום במגבונים הכימיים ואני הכי הכי מאושרת כשאני ושחר לומדים ביחד את שיטת הקשב והוא עושה יותר ויותר צרכים בכיור במקום בחיתול.

אז מסתבר שאפשר לשלב דרך חיים אקולוגית בגידול ילדים וזו עוד דרך נפלאה בעיני להשיב להם גמול על הפלא והאושר והלמידה שהם מביאים לחיינו.

- גליה קרפול

Share/Bookmark

תגובות

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196