לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > הענף לפניות הציבור >‏ אבקש הסבר, למה כל הסדנאות שלכם כל כך יקרות?
נושאים בענף

01/06/08
אבקש הסבר, למה כל הסדנאות שלכם כל כך יקרות?

קרוסלה יקרה,

רבים מקוראינו מניחים אחת מן השתיים: שיש לנו עבודה ועץ בעיר זה משהו שאנחנו עושים בשביל החזון והכיף, או שיש מישהו שעומד מאחורינו ומממן אותנו. האמת מחולקת לשתיים: לא ולא.

אז איך עץבעיר ממומן?
את עץ-בעיר הקמתי במימון עצמי, וממון זה עומד להיגמר בימים אלה. לעומת זאת שכר הדירה ממשיך לעלות לי וגם האוכל האורגני שאני מגישה בנדיבות לכל מי שמגיע לאירועים שלנו. לא אפרט את כל רשימת ההוצאות, רק אומר - אם עץ-בעיר לא יהיה עצמאי כלכלית, הוא פשוט לא יהיה. אינני עובדת בשום דבר אחר - אני עושה את עץבעיר בשביל החזון ובשביל הכיף, זה נכון, אבל אין הדבר בא במקביל לאיזושהי פרנסה או תמיכה ממקור אחר כלשהו.

אז איך את מתכוונת להמשיך מכאן?
הרעיון הוא להמשיך ולגדל אתר שמרכז כמויות בלתי מוגבלות של מידע חינמי ובמקביל להציע פעילויות בתשלום מסוגים שונים לקהלים שונים, כאן במרכז בביאליק ומחוצה לו. הפעילויות תובעות את זמננו ומרצנו וצריכות לתגמל אותנו כך שנוכל לחיות מפרי עמלנו ולהמשיך לפתח את העץ.

אז איך אתם מתמחרים את הפעילויות הללו?
גם פיתוח האתר דורש זמן אבל אותו אנו מוכנים לתת בחינם. את המוצרים והאירועים שלנו לא - הם צריכים להיות מקור הפרנסה שלנו. איך? אנו מתלבטים בין מודלים שונים ומקווים שהחברים של העץ ירצו לקחת חלק במשחק. יש לנו סדנאות שהעברתן כרוכה בקניית חומרי גלם, הן ארוכות ויקרות יחסית. יש סדנאות מעשיות יותר קצרות שאין בהן שימוש בחומרי גלם ואותן תימחרנו ב-90 ש"ח. זהו מחיר שנראה היה לנו הוגן מצד אחד ומספיק מתגמל מצד שני - פשוט מאוד.

זה עדיין נורא יקר!
ערבי המפגש האקולוגיים שלנו מסתמנים כחבילה שווה ומעניינת. הם כוללים סיור מודרך בבית האקולוגי, הרצאת מבוא, הרצאת נושא וטעימות ממטבח הפרא. יש לנו תכניות לשלב גם מוסיקה, הקרנות והקראות בהמשך. אנו רוצים להפוך מפגשים אלה לכר התנסות בחווית תשלום-פרנסה שונה מהרגיל. אנו מכריזים עליהם כפתוחים לתשלום לפי ראות עיני המשתתפים, אבל כדי לוודא שכולנו מבינים את הניסיון נקדיש זמן דיון ומחשבה משותפת בענייני כסף ונברר איך הקהילה יכולה לחזק את עצמה דרך תמיכה במיזמים מקומיים.

כל זה לא עוזר לי, פשוט אין לי כסף - אם אין לכם מה להציע לי אני מכריזה בזאת כי אתם בושה לאקולוגיה!
חס וחלילה! פשוט רציתי להבהיר שיש כאן צורך אמיתי בתמיכה ולפזר את הרושם שאם אנו "אקולוגיים" אנחנו אמורים לעבוד בחינם. כמובן שדלתינו צריכה להיות פתוחה לכולם, ולכן אם הממון אינו מצוי אנא צרו עימי קשר ונמצא פתרון יצירתי.

תמי

Share/Bookmark

תגובות

comment

תודה תמי.
לוקחת בחשבון, ואשקול השתתפות בסדנאות
:O)

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196