לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > עשי זאת בעצמך >‏ חומר ניקוי מקליפות של לימונים
נושאים בענף

22/07/08
חומר ניקוי מקליפות של לימונים

אחרי שנים של ניסוי ופיתוח, אני חושבת שהגעתי למשהו שעובד. בשבילי בכל מקרה, וכל אחד כרגיל מוזמן לפתח את הגרסה שלו. אני מנקה עם זה הכל במטבח. כלים כיורים ומשטחים. זה ממיס שומנים ומנקה די טוב. זה כמובן לא מקציף ולא מנקה כמו חומר ניקוי רגיל. אבל במטבח שאין בו טיגון ולא בשר ולא חלב, ממילא אין צורך בסבון אגרסיבי. ובהעדרו של זה ניתן גם להשתמש במים להשקיה ללא חשש.

חומר ניקוי מקליפות של לימונים
חצאי הלימונים מצטברים במיטפח, כמובן, עם כל ארוחה שמכינים יש בין שניים לשישה חצאים שכאלו של לימונים אחרי שנסחט מהם כל המיץ.
את החצאים אני שומרת בצנצנת. מצאתי שצנצנות הקפה נמס של טייסטר צ'ויס עובדות הכי טוב. אם יש משהו טוב במוצר הזה, זה הצנצנת, כולל העובדה שהתווית שלו יורדת בקלות, אבל בעיקר שאפשר בקלות לדחוס ולדחוס את קליפות הלימונים.
כך מיום ליום מצטברות ונדחסות הקליפות. אני שמה למטה קצת חומץ. זה מונע התעפשות
אני נותנת להם לשבת כמה שבועות. כשאני מוכנה לשלב הערבול, הם כבר עיסתיים למדי. לעיסה יש צבע צהוב חזק וריח גם כן חזק. לוקחים את העיסה כמו שהיא (מפנימים שתסיסה זה חלק יפה של הטבע)
מכינה מרתח לדילול ותוספת ריח ועוד תכונות מרפא וניקוי. שמה עלים של גרניום, רוזמרין, עשב לימון או נים, מה שיש, במים בסיר. מרתיחה. מנמיכה את האש ונותנת לזה לרתוח עוד כמה דקות. לפעמים אני משלבת שם גם מרתח קליפות. את המרתחים אני מערבבת עם חומץ בכלי קיבול מפלסטיק ושמה אותו בהיכון ליד הבלנדר.
זהו, מערבלים. מעבירים את הקליפות שתססו לבלנדר ומוסיפים נוזלים בכמות נדיבה. מערבלים ושמים לב שהבלנדר לא מתאמץ יותר מדי. אם יש מאמץ, יכול להיות שהלימונים לא תססו מספיק, או שלא הוספנו מספיק נוזלים.
התערובת שמתקבלת היא אחידה לגמרי ומספיק נוזלית כדי להעביר בקלות מהבלנדר לתוך כל צנצנת.
עכשיו כשאני באה לשטוף כלים, אני מעבירה חומר לימוני מהצנצנת לקערה קטנה שמחכה ליד הכיור. מוסיפה קצת מים עד למרקם הכי נוח ושוטפת. עם ליפה כמובן.
זה מנקה??
במיטפח נטול הדאגות (כלומר נטול הטיגון והמוצרים מן החי) זה מנקה מצוין. זה מסיר שומנים במידה, ואם הכלי נשאר קצת שמנוני (מי לא ניגב את כל השמן זית מהצלחת שלו אחרי שסיים?) אז מנגבים במגבת, אחרי הרחצה. מה שנחמד פה זה שהחומר לא מזהם, לא מלכלך, רק מנקה! יש!

Share/Bookmark

תגובות

comment

רעיון נהדר ואני מתכוון לנסות אותו.
האם חומר הניקוי יתאים גם לשטיפת רצפות?
האם נותר בו ריח לימוני בסיום התהליך?

-- אילן, 09/02/09
comment

1)האם אחרי הערבול צריך או רצוי לסנן את הנוזל
2) האם ניתן להשתמש (עם תוצאות המניחות את הדעת)
במכונת כביסה ומדיח
3) האם תוספת חומץ משפרת את תכונות הניקוי ? אם כן, באיזה שלב של הכנה רצוי להוסיפו?
תודה

-- bee, 11/12/09
comment

hi. I use a very similar paste that I make from lemons . I add some vinegar and after I strain it through a peice of muslin, I add a tsp. of bicarb and a tsp. of dish washing liquid per cup of lemon paste and let it fizz. you can use it as is or you can dilute it for dishes. this makes the best cleaning liquid I have ever used. I use it for the toilets, dishes, fridge, stove and oven. I also use a product called EM (effective microorganisms) ask Asher Maimon about it. it also is a very good product to use for cleaning and also acts as a ballancer of your environment creating an environment that pathogens are not happy in.

-- penny, 20/01/10
comment

אם מתפתח עובש אפור על הקליפות זה עדיין בסדר לדעתך?

-- מיולה, 15/05/16
comment

אשמח לקבל מתכון לניקוי הרצפה עם קליפות לימון. תודה

-- ברכה, 21/09/18

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196