לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

  ‎ דף בית > תמי מגדלת עץ בעיר >‏ עוד פלאסטיק שלא אקנה יותר
נושאים בענף


אריזות פלאסטיק מיותרות

16/01/07
עוד פלאסטיק שלא אקנה יותר

חגיגה! היום אני מוסיפה עוד פריט לרשימה "דברים ארוזים בפלאסטיק שלעולם לא אצטרך לקנות יותר". זה קרה ככה:

השפתיים היו יבשות. זה קורה כל הזמן, במיוחד בחורף. אי לכך יש לי אוסף של פלאסטיקים קטנים ומעצבנים שנקראים "ליפסטיק". בגלל שאני מאוד פרטיקולר ואני חייה בעידן שמפנק את הפרטיקולרז בלי גבול, יכולתי להרשות לעצמי לקנות עשרות סוגים של ליפסטיקים בעשרים שנה האחרונות, להתרגל לכמה מהם, להחליט ששום דבר אחר לא כייפי לי ולהמשיך לרכוש את אלה החביבים עלי בארץ ניכר. בגלל שהביקורים שלי שם אינם כה תכופים אנימור, אני מצטיידת מראש בכמות שנתית.

אז היום אחד מהם נגמר. זרקתי לפח את המיכל בתחושת תיסכול על שאינני יכולה לעשות עם זה שום דבר טוב יותר. הלכתי לארון ה"תרופות" באמבטיה ושלפתי אחד חדש אך אבוי - בזמן שעבר מאז שרכשתיו, הוא החמיץ והתקלקל. תחושת התיסכול גדלה שיבעתיים - עכשיו זרקתי לפח מיכל פלאסטיק באקט בזבזני לעילה ולעילה.

החלטתי שדי ופניתי לספר השימושי ביותר שיש לי בבית, "ניחוחות מרפא", ששוב לא איכזב - אכן נמצא בו הלחש להכנת "ליפסטיק" משלי (ע"מ 203). מעכשיו, לא "סטיק" כי אם קופסת שייש קטנה (כן!) שנימצאה לא מכבר ברחוב, מלאה עד גדותיה במישחה על בסיס שעוות דבורים. השעווה מתקשה כמובן, אבל חום האצבעות ממיס בדיוק את הכמות הראוייה למריחה על השפתיים המחייכות: "די לשטויות האלה הקרויות בלעז ליפסטיק!".

Share/Bookmark

תגובות

comment

אם יש באזור מגורייך מיכל מיחזור לבקבוקי פלסטיק - השליכי לשם את אריזות הפלסטיק מכל הסוגים - מיכלי שתיה, דם מיכלי הליפסטיק הקטנים שעדיין ברשותך לכשיתרוקנו, קופסאות פלסטיק שמגיעות מהירקן האורגני (לפירות, לעלים שונים, לנבטים), החלק השקוף באריזות שונות (המורכבות מגב קרטון דק וחזית פלסטיק שקופה).
כל פלסטיק (פוליתילן בוראציות שונות, עבות או דקות) שהוא יכול לעבור מחזור או גריסה לשימושים שונים ואם אין המחוקק עומד עדיין לצידנו, אנו נותנים את הפתרון לתעשיינים שבחסותם נוצרים אריזות ומכלי הפלסטיק וגם נאספים מיכלי הפלסטיק באשר הם לעיבוד מחדש או לשילוב בחומרים אחרים, כדי לחסוך עלויות ולהימנע מהטמנת אשפה (למשל לשימוש תעשיית סלילת הכבישים).

-- ביגבן, 22/04/07

הוספת תגובה

תגובה (אפשר להוסיף תגי html)


שם אמיתי או בדוי


דואר אלקטרוני. המייל שלך ישאר חסוי והוא אך ורק לצורך יצירת קשר מצידנו למענה אישי.


מספר הטלפון שלך ישאר חסוי ויעזור לנו ליצור איתך קשר במקרה הצורך.


עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196