לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

הענף הכלכלי

זה כמה שנים שאנחנו, אנשים, החיים את הפרקטיקה של חיי אקולוגיה ובריאות, נפגשים, לומדים זה מזה ופועלים להפצת המסר מאהבה. כך נבנית קהילת עץבעיר. אלה המעגלים הפנימיים. זאת הפעילות, המתקיימת בדירה האקולוגית - "לב העץ" - וכן בבתים של חברי הקהילה, בגינות קהילתיות וּבִמקומות נוספים.

אל תמי צֳרי הצטרפנו, אלון אלירן, תמי אביחיל, אורלב צח, שחף מרגלית, תמיר בורשטיין נבו, סיון דרור, בועז שילה ועוד רבות ורבים.

בהדרגה הִתחלנו לקבל פניות ממעגלים חיצוניים יותר וגם לפנות אֲליהם בעצמנו. מדובר בגופים וארגונים, המעוניינים לעשות שינוי בדרכי חשיבה והתנהלות וּלהצטרף לדרך הקיימות.

ערוץ פעילות זה קודם והתרחב משמעותית, כשבא והצטרף אלינו תמיר, והקמנו ביחד את הֶענף הכלכלי.

תמיר הִרגיש, שיש לנו הרבה להציע מֵהידע והניסיון, הקיימים בקרב אנשי הקהילה, שחלקם מומחים בנושאי קומפוסט, חקלאות עירונית, תזונה מתחשבת ועוד, מובילים מגוון רחב של יוזמות עסקיות-חברתיות-ירוקות או פשוט מעוניינים להתפרנס בתחום. כמו-כן, יש ב"עולם הישן" הרבה עניין בכך. מכאן תחושת השליחות לחבר את החיבורים וּלממש את הפוטנציאל. התוצאה משלבת בין תועלת סביבתית וחברתית לבין הקיום הכלכלי של עץבעיר - "שורה תחתונה משולשת", כפי שאנחנו אוהבים ~

אל תמיר הצטרפה מיה נבות-שמש.

דוגמאות למה שאנחנו מַצּיעים:

~ הפקת אירועים ירוקים – דוכנים אקולוגיים חווייתיים,
סדנאות באקולוגיה עירונית – קומפוסט, תזונה, ניקיון וטיפוח, מים, אנרגיה וָעוד,
ליווי ימי כיף ירוקים. לדוגמה: יום שיא ירוק בביה"ס קצנלסון בגבעתיים או דוכן אופניים וּמיצים.

~ פרויקטים משותפים עם רשויות מקומיות להטמעת הרגלי קומפוסטציה, כגון קומפוסטאים ראשונים לגבעתייים וקומפוסטאים ראשונים לראשון לציון.

~ ייעוץ, מתן מידע וביצוע פרויקטים לַעֲסקים הרוצים להטמיע ערכים סביבתיים בעבודתם.

אז אם אתם מַכירים או מייצגים ארגון מתאים, אתם מוזמנים לפנות אל מצמיחת הֶענף, מיה, 03-5254196, maya@citytree.net, וְלרקום משהו ביחד ~

אקולוגיה עירונית מפי תמי: הרצאה בהזמנה

כבר אין וויכוח: העולם מתחמם, הזיהום עולה ובני האדם נושאים באחריות. המודעות לבעיה כבר קיימת, אבל האם יש לכל אחד מאיתנו היכולת לקחת חלק פעיל בפיתרון?

תמי טוענת שלא רק שיש לנו המון כוח לשנות, התהליך של לקיחת אחריות על גופינו ועל סביבתנו הוא תהליך נעים ומשמח. בהרצאה נבין מה המשמעות של יישום אקולוגיה בחיים העירוניים ונלמד שורה של טיפים מעשיים. נברר איך לכל החלטה תזונתית וצרכנית שלנו יש השפעה על בריאות גופינו ועל בריאות סביבתנו = על העולם!

נדבר על המשמעות האמיתית של מיחזור ועל מעגלי החיים של חומרים שונים שאנו משתמשים בהם יום יום. נתמקד במעגל המזון והזבל תוך שאנו טועמים טעימות ממטבח הפרא (Raw Food) נזכיר את האפשרות של ניהול ערימת קומפוסט מוצלחת, המורידה את כמות האשפה שאנו זורקים ב 40% לפחות, ועוזרת לנו ליצור מערכת יחסים חדשה ומדהימה עם הטבע, באמצע העיר. נוכל גם לשוחח על ההרגלים היום-יומיים שלנו במקום העבודה ולחפש ביחד פתרונות מהירים להקטנת טביעת הרגל האקולוגית שלנו.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196