לתרום לעץ כאן

Missing Header Image for

נושאים בענף

הענף הכלכלי

זה כמה שנים שאנחנו, אנשים, החיים את הפרקטיקה של חיי אקולוגיה ובריאות, נפגשים, לומדים זה מזה ופועלים להפצת המסר מאהבה. כך נבנית קהילת עץבעיר. אלה המעגלים הפנימיים. זאת הפעילות, המתקיימת בדירה האקולוגית - "לב העץ" - וכן בבתים של חברי הקהילה, בגינות קהילתיות וּבִמקומות נוספים.

אל תמי צֳרי הצטרפנו, אלון אלירן, תמי אביחיל, אורלב צח, שחף מרגלית, תמיר בורשטיין נבו, סיון דרור, בועז שילה ועוד רבות ורבים.

בהדרגה הִתחלנו לקבל פניות ממעגלים חיצוניים יותר וגם לפנות אֲליהם בעצמנו. מדובר בגופים וארגונים, המעוניינים לעשות שינוי בדרכי חשיבה והתנהלות וּלהצטרף לדרך הקיימות.

ערוץ פעילות זה קודם והתרחב משמעותית, כשבא והצטרף אלינו תמיר, והקמנו ביחד את הֶענף הכלכלי.

תמיר הִרגיש, שיש לנו הרבה להציע מֵהידע והניסיון, הקיימים בקרב אנשי הקהילה, שחלקם מומחים בנושאי קומפוסט, חקלאות עירונית, תזונה מתחשבת ועוד, מובילים מגוון רחב של יוזמות עסקיות-חברתיות-ירוקות או פשוט מעוניינים להתפרנס בתחום. כמו-כן, יש ב"עולם הישן" הרבה עניין בכך. מכאן תחושת השליחות לחבר את החיבורים וּלממש את הפוטנציאל. התוצאה משלבת בין תועלת סביבתית וחברתית לבין הקיום הכלכלי של עץבעיר - "שורה תחתונה משולשת", כפי שאנחנו אוהבים ~

אל תמיר הצטרפה מיה נבות-שמש.

דוגמאות למה שאנחנו מַצּיעים:

~ הפקת אירועים ירוקים – דוכנים אקולוגיים חווייתיים,
סדנאות באקולוגיה עירונית – קומפוסט, תזונה, ניקיון וטיפוח, מים, אנרגיה וָעוד,
ליווי ימי כיף ירוקים. לדוגמה: יום שיא ירוק בביה"ס קצנלסון בגבעתיים או דוכן אופניים וּמיצים.

~ פרויקטים משותפים עם רשויות מקומיות להטמעת הרגלי קומפוסטציה, כגון קומפוסטאים ראשונים לגבעתייים וקומפוסטאים ראשונים לראשון לציון.

~ ייעוץ, מתן מידע וביצוע פרויקטים לַעֲסקים הרוצים להטמיע ערכים סביבתיים בעבודתם.

אז אם אתם מַכירים או מייצגים ארגון מתאים, אתם מוזמנים לפנות אל מצמיחת הֶענף, מיה, 03-5254196, maya@citytree.net, וְלרקום משהו ביחד ~

עשבים? שותים!

סדנה מרנינה של משקאות לצינון הקיץ והכדור

איזה עושר, איזה גיוון ואיזוֹ בריאות אפשר להשיג בקלי קלות ע"י שימוש בִרכיבים פשוטים וזולים! אז למה לא ליהָנות מכך? בואו לעשות חיים עם חומרים חיים!

גם אלכוהול זה נחמד לִפעמים, אז בואו וניתן לו את הזמן שלו. מה דעתכם על קאווה לבנה מקושטת בתות עץ אדום או עראק עם לימונים, קרח, דבשה ונענע מקושט בפלחון של תפוזון על שפת הכוס? ואלה רק דוגמאות.

לא נשכח להסתכל בקנקן (או ליתר דיוק, ניתן עיננו בכוס), וְנבחר בכוסות רב-פַעֲמיות, כי לשתות בכוסות רב-פַעֲמיות יפות וּנעימות זה לתת כבוד למשקה וּלעצמנו.

וְלפני שמאבדים מעט את צלילות הדעת, חושבים, מנין הִגּיעו הרכיבים של המשקאות שלנו, ואיך לצמצם את המחיר הסביבתי שלהם? התשובות כוללות רכיבים מגידול מקומי/עצמי או מליקוט, מוצְרי סחר הוגן וָעוד.

מנחה: לילך הרצברג.

להזמנה: 03-5254196, tree@citytree.net

סדנה במִטְפָּח עם תמי - מהיר ובריא לעבודה

נמאס לך לאכול ג'אנק במשרד כל יום? נמאס מאותו האוכל המשעמם?

יצרנו הזדמנות להצטרף לתמי במִטְפַּח דירתנו שבכיכר ביאליק לטיפוח אוכל לעבודה.

בסדנה נראה מה אפשר להכין בקלות ובמהירות לעבודה שהוא גם בריא וגם בריא (טוב, נו... גם טעים).

מעניין אותך?

אנחנו לִרשותך ב-03-525-41-96 או tree@citytree.net .

הסדנא בתשלום של 140 ש"ח.

(אם ענייני כספים מטרידים - דברו אתנו בטלפון)

המפגש כולל טעימות רבות, יאאאממממייי!

סיור ליקוט צמחי בר למאכל ואירוח במִטְפָּח של תמי

בסיור הליקוט נתוודע אל המגוון המפתיע של צמחי בר אכילים בעיר וּבשוליה וְנלמד להבחין בינם לבין אלה, שאינם אכילים. נרסן את החשש מפני סכנות של הרעלה, זיהום או נחשים ונסיר עוד מחיצות בינינו לבין הסביבה המידית שלנו.

לקראת סיום נכין ממה שליקטנו מיני מאכלים וּמשקאות במטפח של תמי בדירה האקולוגית שבכיכר ביאליק וניקח אתנו מתכונים קלים ליישום.

מהו המזון הכי אקולוגי? קל להגיע למסקנה, שמזון, שגדל ללא השקעת משאבּים וַעֲבודה והִגּיע אלינו טרי, מיד עם היקטפו, וּללא שינוע, הוא התשובה. כאלה הם צמחי הבר האכילים, וּמתברר, שרוב צמחי הבר שבִסביבתנו הם כאלה.

כיוון שעלים ירוקים הם הרכיב העיקרי בִתזונה בריאה, וכיוון שמזון מקומי מספק לגופנו את צרכיו בהתאם לאקלים המקומי וְלָעונה, יוצא, שזהו גם המזון הבריא ביותר. לעתים יתמזל מזלנו למצוא גם פירות.

צמחי בר אכילים קיימים בִסביבתנו כל השנה. בחורף וּבאביב, הם מצויים בשפע של ממש. בכל-זאת, רק מעטים מאתנו נהנים ממתנה מופלאה זוֹ, וגם כשכן, לרוב זה כקוריוז במהלך טיול ולא כחלק מאורח החיים היומיומי.

מעתה כל טיול, או סתם הליכה, ישתפו לא רק את הראייה, השמיעה והריח, כי אם גם את הטעם. מעתה נתקשה להבין, למה לנו לעמוד בתור וּלשלם כדי להשיג אוכל, כשאפשר פשוט לצאת לאוויר הפתוח לטיול של קניות בחינם...

הנה סקירה של הצמחים, שגילינו בסיור בְ-1/4/11.

אלון, המנחה, מלקט צמחי בר בתל אביב באופן יומיומי כחלק מרכזי ממזונו. כמו-כן, אלון מגדל את מזונו בגינות קהילתיות בעיר. בִשעות הפנאי אלון לומד לדוקטורט בלימודי הסביבה (<-:)

ראו גם כאן.

להזמנה: 03-5254196 או alon@citytree.net .

סדנה אישית עם תמי - במיטפח של העץ או אצלכם בבית

יש המון מתכונים של אוכל חי ובריא אצלינו באתר ובאתרים מצויינים אחרים כמו של חברינו כאן בארץ, אורי ואופק, או ידידינו בארצות הניכר, כתובים באנגלית משום מה. יש המון המון מידע על מוצרי חלב ולמה אינם בריאים בשבילנו, הלחם והחיטה ומדוע אינם אידאליים כלל וכלל, וכמובן על הסוכר הלבן (טפו!).

אם כל זה נשמע משכנע, ובכל זאת חסר לכם מראה עיניים ושיחה אישית על הרגלי התזונה היומיומיים שלכם, אם קשה לכם לשנות הרגלים ויש לכם הרגשה ששהייה במחיצת הרגלים אחרים יכולה לעזור לכם לעשות צעד ועוד צעד, המיטפח של עץבעיר לשירותכם, ואתם יכולים לקבוע לעצמיכם פגישה או סדרת פגישות עם תמי.

איך זה עובד?
אתם יוצרים קשר, מספרים לנו בטלפון מה הנושא בו תרצו להתמקד ואנחנו קובעים זמן למיפגש. אנחנו מפרסמים את מועד המפגש בקרבהקהילה, במיוחד אלה שהתעניינו בסדנאות במיטפח. הרבה פעמים מתקבצים להם שניים שלושה ולפעמים חמישה משתתפים, לא יותר משישה. הסדנאות במיטפח תמיד אינטימיות. התשלום המומלץ על מיפגש הוא 200 ש"ח אבל אם זה לא מתאים לכיסכם, אל יאוש! דברו איתנו ונמצא את הדרך.

מבחינת התכנים, יש לנו שלושה כיוונים שאתה יכולים לבחור מהם, או, אתם יכולים לספר לנו על הכיוון שלכם. המיפגש יכול לכלול גם הדרכת קומפוסט או ייצור של חומרי ניקוי וקוסמטיקה - כל דבר שקיים ומתקיים כאן בדירה האקולוגית ושמעניין אתכם להתחיל ליישם אצלכם בחיים. אנחנו מציעים:
סדנת חלב בלי להטריד אף פרה
סדנת ירוקים, על הנבטות ועלים ירוקים
וסדנת "לא על הלחם לבדו", על קרקרים והפתעות מיובשות אחרות

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196