לתרום לעץ כאן
כל מה שקשור לבחירות שיש לנו כשאנו רוצים לנוע מנקודה א' לנקודה ב'. בעיר.
  ‎ דף בית > ניידות ידידותית
  נושא: ניידות ידידותית

התחבורה הנקייה כבר כאן?

שי אגסי מוציא לציבור את המכונית החשמלית שלו. רשת הטעינה שלו פרוסה באופן חלקי, אבל לרובנו זה מספיק. טוב, אז אין ספק שרכב חשמלי זה יותר נקי מרכב השורף בנזין או גז. מחקרים רבים שראיתי מראים שאם מייצרים את החשמל באופן מזהם וסטנדרטי (שריפת גז, פחם ונפט) אז החסכון מהיעילות הרבה יותר של המנוע החשמלי לעומת חברו מופעל הבנזין מתקזזת עם הפסדי שינוע החשמל ברשת וההפסדים מטעינה ופריקה של הבטריות. התוצאה - שוויון בזיהום לק"מ. אולי טיפה יותר לחשמלי - באמת תלוי במספרים (אגסי נותן ירידה של 27% עבור רשת החשמל של אוסטרליה - שהיא ברובה פחם כמו אצלנו). מה המסקנה? נו, אגסי הגיע אליה כבר בתחילת דרכו - בשביל תחבורה חשמלית נקיה, חייבים חשמל נקי. חייבים לאפשר הקמה של מתקני ייצור חשמל נקי בישראל מהרוח ומהשמש. זה אומר טורבינות רוח גדולות בודדות כמו שיש פה בתמונה, עם מגדל של 80 מטר וקוטר להבים דומה (70 מטר בתמונה) ומערכות סולאריות שתופסות שטח רב. כמו התאבון שלנו לצריכת חשמל! האלטרנטיבה - זיהום עצמנו למוות. כפי שאנחנו עושים היום. למה?!?!

אין כרגע תגובות...

הקווים החדשים

מאגר שלם של ידע השתנה לו בִן לילה: מזקן ועד ילד לומדים עכשיו מחדש את קווי האוטובוס החדשים וּמתרגלים למספרים אחרים. הקו העובר על-יד הבית שוב אינו ברור כשמש...

אנחנו בעד שינויים, בעיקר כאלה, הנועדים לסייע למעוניינים בניידות ידידותית. לא ייפלא, שעולות טְענות. אי-אפשר לרצות את כולם. להקשיב אפשר, וַאֲנחנו ממליצים לעשות זאת אף יותר מכפי שנעשה בתהליך זה וּלהטמיע את תגובות המשתמשים כל-עוד לא התקבעו השינויים. נקודת התורפה העיקרית של התוכנית היא, במוצהר, שלא נועדה להעביר את הציבור מֵרכב פרטי תחבורה ציבורית, אלא רק לבלום את הירידה בשימוש בתח"צ. מכאן, שהציפיות הונמכו מלכתחילה. ביודענו זאת, נצביע על כמה יתרונות, הקיימים בכל-זאת במצב הֶחדש.

נדמה, כי צמצום מספר הקווים ייפגע באיכות השירות, אך כדאי להבין, כי הכוונה היא, שהקווים הנותרים יגבירו את תדירותם במידה ניכרת, כך שזמן ההמתנה יתקצר משמעותית. כוונה לחוד וּמימוש לחוד, וּבינְתיים לא עלתה התדירות במידה המובטחת. לטַעֲנת המפעילים, נובע הדבר, בין היתר, ממחסור במקום בתחנות הקצה וּבעיקר מֵעומס על הכבישים וּמחסור משווע בנת"צים (נתיבי תחבורה ציבורית), הגם שכמה מהם נוספו, למשל, בָרחובות אִבְּן-גבירול וקרלבך.

מלבד זמן ההמתנה גם זמן הנסיעה אמור להתקצר הודות לכך, שהקווים ארוכי הטווח יימנעו מכניסה לִרחובות קטנים וייסעו בעיקר על צירים ראשיים. גם שיפור זה מועם ע"י העומס על הכבישים והמחסור בנת"צים. כמו-כן, כיצד, למשל, אין שימוש בדרך איילון לקווים עירוניים, דבר, שעשוי לקצר שמעותית את משך הנסיעה בין חלקים שונים של גוש דן? וזו רק אחת התהיות, שמעוררת התוכנית.

עוד חידוש משמעותי הוא האפשרות להשתמש בכרטיס במשך 90 דקות לשם החלפת אוטובוס ללא תשלום נוסף. אילו קוצרו זמני הנסיעה כרצוי, היה זמן זה מספיק אולי...

העומס על הכבישים מחזיר אותנו לאחריות האישית ברוח עץבעיר: זוֹ ההזדמנות לבדוק, שמא השינויים מאפשרים לכם כעת להגיע בִיעילות ליעדכם באוטובוס (בשילוב עם רכבת/אופָניים/הליכה ברגל?). גם אם לא, כדאי להיזכר, שכל מכונית, שאינה עולה על הכביש, עוזרת לאוטובוס לנסוע מהר יותר.

המידע על התחנות אמנם אינו מלא עדיין, וּבכל-זאת, הוא מצוי בַאֲתר האינטרנט.

עוד רקע מהשנה שעברה,

וגם...

אין כרגע תגובות...

רה-ארגון

לרגל הרה-ארגון השנוי במחלוקת
(ועוד נרחיב על כך),
שפעימתו השנייה, הנרחבת, תופעל בְ-1/7, מֶחֱוָה לקווים הישנים והאהובים,
ואזכיר (למען הגילוי הנאות),
שאני תושב רמות צהלה:

צהלה הצעירה
הצפון המצועצע
מי שבא, בְרוֹך בא
קו 21 או 24
מקסימום בקו 42
(כגילי שלי לפני חצי שנה וחודשיים) (נכתב בנובמבר 2010)
בכל-זאת אזוקה
ליפו העתיקה
וּבני-ברק
תקועה בפקק
82-70-60
וּפתח תקווה
קו ששים וָשבע
ולב תל אביב
משחק אותה נאיב
אחת, שתיים, ארבע, חמש
תגיב איך שתגיב
זה מה שיש
נמאס קצת?
אז בוא וְנַ-
עבור ת'מאתיים
לנס ציונה
או לִירושלים

‎...יש 1 תגובות

שיר שנעלם ונמצא ועוד אחד

הִבטחתי (בתחתית הֶעלה ההוא), והנה אני מקיים - שיר, שנכתב בהמתנה לאוטובוס, כשאוטובוסים אחרים נעצרים וחולפים על-פניי בתחנה:

דברים שלא התבוננתי בהם מזמן:
דלת אחורית של אוטובוס בִפתיחתהּ
כמו זרוע מנוונת בעלת חיים מדומים משלהּ
איש אינו יורד
זנוחה, מאוכזבת
ניטחת קלות אל דופן האוטובוס
וּמנתרת מעט בַחֲזרה, לא מופתעת
ונותרת פתוחה
בַעֲדה הנוסעים שעלו מופיעים
מתיישבים כאומרים
לא, אנחנו בִפנים נשארים
וּמבִפנים, מבעד לדלת הסגורה
שמיים של בין הערביים
מעל עננים נמוכים
שמעל צמרות נמוכות
תחתיהם שני קרוואנים
וּלמטה למטה עשבים ירוקים
וּבחלון משמאל
מרים את הראש
ורואה בית
מוריד וּמרים -
אותו בית
אלה החיים
ועץ מימין ועץ משמאל
שיפור גדול

ועוד שיר

אין כרגע תגובות...

זה כן הולך ברגל

על אמצעי תחבורה אחרים כתבתי כבר, אז לדרך:

לֵך
ראשךָ מוטה הצדה
קדימה כבר יוביל הלב
עיניך תלה על עץ
או אל האדמה
השלך
עלי עלה
אמור תודה

את השיר הבא כתבתי, כשעשיתי חלטורה של הכנה לתכנון מכשיר GPS סלולארי, המיועד למיקום בנעל לשם מעקב אחר אנשים בסיכון. מכשירים דומים, שהתמסחרו, משמשים הורים מודאגים לעקוב אחר ילדיהם...

יש לי סלולאר בנעל
מְהַלֵּך על זמן אוויר
מאזין לדופק שעל
הדהודי זמן אעביר
יש לי GPS בנעל
את רגלי הוא משתק
רק הראש אי-שם ממעל
משחק וּמתרחק

ג'י.פי.עץ...

אז מה בין ניווט לבין תכנון, בין הראש לבין הלב?

‎...יש 1 תגובות

מי בא? מייק בייק ~

אורלב כבר כתבה עליו בהרחבה, אחדים מאתנו כבר פגשו בו, אך לי טרם הזדמן עד לפני כמה ימים, והייתי סקרן.

כיוון שהאופניים שלי ושל חבריי לצוות דרשו ביקור רופא, החלטנו, שהִגּיע הזמן להזמין שוב את מייק, וכך עשינו.

כשהִגּעתי, כבר היה רכון על האופָניים של אייל, מנסה ליישר גלגל סורר.

אורלב ציטטה אותו אומר, שהוא נהנה מהעבודה, אני אכן ראיתי זאת עליו.

התיקונים היו קלים למדי הפעם, והתשלום, קל עוד יותר - איש צנוע מייק, מסתפק במועט וּמקפיד לעשות שימוש חוזר בַחֲלקים - אופניו מורכבים מחלקים רבים בשימוש חוזר, כיאה לסוף זמן רב-פַעֲמיות, על סף זמן ניידות ידידותית. אפילו לִרצועות של סרבלים כתומים של פועלי דרכים מצא שימוש: הוא תולה אותן על האופניים כדי לבלוט לעיני הנהגים ביום. בלילה אינו רוכב. למי שכן הוא ממליץ על פנס.

אז איפה מתקן האופָניים הטוב ביותר בסביבה? אצלְכם בבית~ מספר הטלפון? הריהו בתמונה.

מייק ישוב לכאן מעת לעת. איזה כיף, שהאופָניים דורשים תיקון לִפעמים.

אין כרגע תגובות...

אופניים חשמליים במקום טוב יותר

בפוסט היום - וידאו של דורית בנט - ממנהלת אילת-אילות לאנרגיה מתחדשת, לוקחת את הברומפטון החשמליים שלי לסיבוב במסלול הרכבים החשמליים של BetterPlace. כן, גם אני הייתי אחד מ-60,000 המבקרים בבטרפלייס מאז נפתח שם מרכז המבקרים. הביקור נעשה במסגרת פגישת סיכום התחרות הראשונה לנוער בנושא אנרגיות מתחדשות שהתרחשה בקיבוץ יהל ביוזמת מנהלת אילת אילות לאנרגיה מתחדשת, כחלק מקדים לכנס השנתי שלהם (שעליו עדיין יש לי מה להוסיף ונראה אם אי פעם אמצע ת'זמן לזה או שהרשימות שלי ישארו ב-evernote...), ואני זכיתי להשתתף בה כאחד המדריכים של התלמידים שלקחו בה חלק.

אין כרגע תגובות...

מדבריות מלח ורכבים חשמליים

אני קורא אדוק של nrg ירוק, ושם אני תמיד שם לב לטור המעניין של רז גודלניק. אז בכתבה הזו התבשרתי שבארה"ב, לראשונה מ-1956, חברת מכוניות רושמת עצמה בבורסה. ומבחינתי - זו לא סתם חברת מכוניות. זו חברת מכוניות חשמלית. אגב, בשנת 1956 - פורד הנפיקה עצמה! מה שאותי די הפתיע - חשבתי שזה קרה בטח ב-1920 או משהו דומה.

רכבים חשמליים כידוע אני חובב, אבל הרבה יותר את הרכבים החשמליים הקלים שאינם פוקקים את רחובותינו, או את האוטובוסים החשמליים שיכולים לסחוב את התחבורה הציבורית, שגם ככה חוסכת פליטות (אם יש תפוסה גבוה לאוטובוסים), לכיוון עוד יותר נקי (ומאוד רצוי בשילוב מקור חשמל נקי זה או אחר). אבל מנקודת המבט הרחבה שאנחנו בתנועה הסביבתית-חברתית מנסים לקחת, צריך להבין שלכל דבר יש השלכה.

‎...יש 4 תגובות

ניידות ידידותית

מאמר מאת אלון אלירן, גנן עץבעיר.

לקראת עונת הניידות הידידותית שלנו יותר ישרְאלים צפויים לעלות על מטוסים, וּבמקביל אנו מתבשרים, כי ראש העירייה, רון חולדאי, עולה על אופָניים וּמותח ביקורת על דחיית ביטול חוק הקסדה, המסכנת את מימוש תוכנית השכרת האופָניים בעיר. הוא אף מדווח בבלוג שלו על עלייה בהיקף הרכיבה על אופָניים בעיר. המשך...

‎...יש 1 תגובות

אופָניים ואוטובוס במקום לטוס

לקראת עונת הניידות הידידותית שלנו אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שכתבתי על מצב התחבורה בעירנו, ואילו כאן החלק האומנותי. כבר נדרשתי לנושא זה בַשנה שעברה. אחותי הייתה נרדמת בִנסיעות משפחתיות ממושכות. מתברר, שבי נסיעות מעוררות השראה. הנה...

‎...יש 3 תגובות
עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196