הרצאות סיורים וסדנאות מאת א'נשות העץ

הדרך הטובה ביותר להיחשף לידע שלנו היא… לפגוש אותנו!

במשך 16 שנים חיינו יחדיו בלב תל אביב, בדירה האקולוגית להפליא של עץבעיר, שם חקרנו והתנסינו, ושם פגשנו את מי שרצו להיחשף לידע ולנסיון שנצבר בעץבעיר. במרץ 2023 עזבנו את כיכר ביאליק והתחלנו פרק חדש שפותח לנו אפשרויות חדשות למפגש.

מוזמנים ומוזמנות לעיין באפשרויות וליצור איתנו קשר גם אם יש לכן משהו שונה בראש. ממילא כל מפגש, הרצאה או סיור נתפרים בהתאם לצרכים הספציפיים של מי שפונים אלינו.

נשמח לשמוע מכן, בטלפון/ווטצאפ: 058-422-7531 (תמי) או 054-750-5847 (עינת)

דפדפו ותמצאו את ההרצאה או הסיור שמתאים לכן...

הרצאה של תמי צרי

תמי צרי חיה בכיכר ביאליק במשך 16 שנים ורקמה שם את החזון שלה לעיר־יער שבה אנחנו מקיימים את החיים היפים יותר שלבבותנו יודעים שאפשריים לנו. היא הביאה את משק הבית של עץבעיר לדרגה גבוהה של יצרנות ויצירתיות בלב העיר הגדולה, בשילוב עם הגינות האקולוגיות שטיפח ד״ר אלון אלירן, ולמדה לחיות עם א׳נשים אחרים; מלבד אלון, מלווים אותה במסעה המתמשך גם אבי ועינת וכל קהילת העץ.

עכשיו היא תשמח לפגוש כל מעגל ולשתף בסיפור שלה, בליווי הדגמות מעשיות של כמה מהטריקים הטובים שהיא פיתחה לחיי קסם מתחת לרדאר הקפיטליסטי.

סיור ליקוט עם ד"ר אלון אלירן

בילוי בין הבניינים, בגינות הקהילתיות ובחצרות האחוריות, עם החבר, עם המשפחה או עם החבר'ה מהעבודה, הוא הזדמנות מצוינת להכיר צמחים ופרחים שלא ידעתם שאפשר לאכול, להעלות שאלות, לצחוק יחד על החיים, לטעום טעמים חדשים ולגעת בפשטות.

ד"ר אלון אלירן חוקר את הנסתר מן העין בעיר הגדולה כבר עשרים שנה לפחות. הידע שלו משתרע במחוזות הבוטניקה, הפואטיקה, הפיזיקה והמוזיקה. במפגש עם אלון אפשר לקבל תשובות על שאלות בענייני תזונה או גינון, אקלים או קונספירציה, וכשנחה עליו הרוח, אלון גם מקריא משיריו.

אורך הסיור והמחיר מותאמים לגודל הקבוצה ולצרכיה.

הרצאה של עינת לסט

במשך שנתיים וחצי עינת גרה ועבדה בעץבעיר, ובמהלכן התחילה לפתח את משנתה וחזונה לעולם יפה יותר, מהפרספקטיבה של אישה צעירה.

איך זה שצעירה שיש לה כל הנתונים, בכל-זאת לא מצליחה ״להסתדר״ במסלול? איך זה קשור למשבר האקלים הדוהר? האם קיימת אפשרות מלבד מלצרות או עבודה בשירות לקוחות, תשלום שכר דירה ותכנון הטיול הבא לחו״ל?

עינת הייתה על המסלול ואז ירדה ממנו לתקופה בלתי מוגדרת מראש, כדי לבדוק מה אפשרי מחוץ לכל מה שידעה על מה שהחיים מזמנים לה... בהרצאתה תוכלו לשמוע מה גילתה, ואם תהיו נחמדים במיוחד, היא גם תקרא לכן משיריה המהפכניים.

מיני-סדנאות והרצאות

הזמינו אותנו להשתלב באירוע שלכן עם הרצאה קצרה או סדנה מעשית.

תמי מוכנה לעלות על כל במה עם קלשון ולדבר ישירות בענייני כסף, קקי ואוכל או לעמוד מאחורי שולחן הדגמות ולדבר על אותם עניינים עם קהל מזדמן. על השולחן אנחנו מציגות הדגמות של קומפוסטציה, ניקיון נקי, או תזונה מיטיבה ותמיד שמחות לדבר עם א'נשים על כל מה שחשוב באמת בחיים, תוך-כדי שהם ממששים קומפוסט, מריחים חומץ ביתי או טועמים לדר תמרים מיטיב.

מוזמנות לעיין בקטלוג הסדנאות שלנו כדי להתרשם מהתכנים האפשריים.

עץבעיר - ההרצאה

איך נראו החיים בעץבעיר במשך 16 שנים - חיי האקולוגיה העמוקה בעיר, משק הבית והגינות האקולוגיות והקשר ביניהם, חדרי הדירה האקולוגית ואופן החיים השיתופיים שקיימנו בהם, שיטות הקומפוסטציה המהפכניות שלנו, כולל שירותי קומפוסט בקומה השנייה בלב העיר.

וגם, איך מתקיים הקשר בינינו כיום, כשאנחנו גרים בבתים שונים (עם ההורים שלנו!), וכמובן מבט אל החזון העתידי האפשרי לעץבעיר ובכלל.

הרצאה מתובלת בהדגמות מעשיות קטנות והמון טיפים. ניתן לקבל את ההרצאה בזום או במפגש פנים אל פנים.